ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
SYNOT LIGA

Jablonec posílil defenzívu. V poslední den přestupů získal Hanouska a Ryse

Velikost textu:
aktualizováno 22. 9. 2015 15:34

Jablonec – Dvě nové posily do obrany získal v poslední den přestupového období Jablonec. V současnosti čtvrtý tým první ligy z pražské Dukly přivedl dvaadvacetiletého Matěje Hanouska, který by na levé straně měl zacelit místo po odchodu Filipa Nováka do Midtjyllandu. Devatenáctiletý pravý bek Petr Rys dosud hrál za Příbram. Oba fotbalisté se severočeským klubem podepsali smlouvy na čtyři roky.

Matěj Hanousek
Matěj Hanousek

Hanousek v této sezoně kvůli zranění nezasáhl ani do jednoho utkání, v minulém ročníku však patřil do základní sestavy Dukly. Účastník letního domácího mistrovství Evropy do 21 let má na kontě 44 ligových utkání a dvě gólové asistence.

"Až ve čtvrtek jsem se dozvěděl o zájmu Jablonce. Stále čekám, až se probudím ze snu, jaký pro mě ten přestup byl šok. Jablonec má ty nejvyšší ambice a těší mě jeho zájem. Klub, který mě vychoval, mi vyšel vstříc a za to bych mu rád poděkoval," řekl Hanousek. 

"Matěj je hráčem s atributy pro moderní pojetí fotbalu, pro které se mu dostalo v Dukle výborných základů. Nyní dostává možnost svoje přednosti dále rozvíjet a uplatnit v ambiciózním českém klubu," uvedl hráčův agent Viktor Kolář.

Rys je absolventem příbramské akademie. V první lize zatím zasáhl do tří utkání a je také v nově se tvořícím národním týmu do 21 let. "Zájmu ambiciózního klubu si vážím, věděl jsem o něm už celé léto. Vše to pak vygradovalo podpisem na konci přestupního termínu. Je to pro mě výzva a doufám, že se úspěšně poperu o místo v základní sestavě," prohlásil Rys.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.