ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Podkopnutý syrský uprchlík bude ve Španělsku fotbalovým trenérem

Velikost textu:
aktualizováno 17. 9. 2015 22:31

Madrid - Syrský uprchlík, kterému při útěku před policisty podrazila nohy maďarská kameramanka, získal v Evropě šanci na nový život. Fotbalový trenér, který v Sýrii ztratil práci kvůli odporu k režimu Bašára Asada, získal novou práci v Madridu.

přehrát video
Mohsín byl odpůrcem Asadova režimu. Za to byl i mučen

Podražení nohou prchajícímu Syřanovi nakonec pomohlo. Díky masivnímu zájmu médií vyšlo najevo, že anonymní běženec je Usáma Mohsín, syrský fotbalový trenér. Všimli si ho kolegové ve Španělsku a postarali se o jeho příjezd do země. "Miluju Vás, miluju Madrid. Miluju Španělsko, celé Španělsko. Děkuji ti za všechno," říkal dojatý muž po příjezdu do Madridu.

Před válkou vedl jeden z týmů první syrské ligy. Před čtyřmi lety se přidal k protestům proti režimu diktátora Bašára Asada, který ho zadržel a mučil. Nakonec ze Sýrie utekl a přes Turecko putoval do Evropy.

"Je trenér ze Sýrie, my pracujeme ve stejném oboru ve Španělsku. Je tedy jasné, že jsme mu pomohli," vysvětlil prezident školy pro fotbalové trenéry Miguel Galan.

Syrského trenéra vítali v Madridu jako hvězdu

Chtějí ho naučit španělsky a zaměstnat v trenérské škole. "Teď si ze všeho nejvíce přeji opět být se svou rodinou. Doufám, že se s nimi tady co nejdříve shledám," přeje si Mohsín.

Jeho žena a další dvě děti jsou ještě v Turecku. Do Španělska, kde Mohsín dostal byt, by mohli dorazit zhruba do týdne.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.