ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
KVALIFIKACE ME 2016

Rooney po přepsání rekordu: Je to největší úspěch mé kariéry

Velikost textu:

Londýn – Když po vítězném utkání se Švýcarskem došel do kabiny, jeho spoluhráči ho přivítali velkým aplausem a trenér Roy Hodgson mu předal dres s pro Wayna Rooneyho netypickým číslem 50. Ne, že by útočník Manchesteru United byl tak starý, ale v kvalifikačním duelu se mu podařilo překonat střelecký rekord Albionu, který má nyní hodnotu právě 50 branek.

Wayne Rooney se stal v duelu se Švýcarskem nejlepším střelcem anglické historie
Wayne Rooney se stal v duelu se Švýcarskem nejlepším střelcem anglické historie

Rooney nemohl uvěřit tomu, že 45 let starý rekord dokázal překonat už v 29 letech. "Být nejlepším střelcem své země ještě před třicátým rokem života, o tom nemůžete ani snít. Je to ohromná pocta a samozřejmě největší úspěch mé kariéry. Věděl jsem, že v posledních zápasech se to blíží, a teď se sen stal skutečností," prohlásil Rooney.

Svůj první gól dal v září 2003 proti Makedonii a v sedmnácti letech se tehdy stal nejmladším střelcem v historii anglické reprezentace. O dvanáct let později se z penalty dočkal rekordní trefy, byť si švýcarský gólman Yann Sommer na jeho střelu sáhl.

"Věděl jsem, že je to pro mě velká chvíle a jen jsem si vybral kout branky, kam to kopnu. Snažil jsem se dát co největší ránu a pro brankáře to bylo těžké. Sáhl si na to, ale naštěstí to bylo příliš prudké," popsal Rooney svůj rekordní gól. "Asi jste viděli, že mě trochu přemohly emoce. Jsem nesmírně pyšný. Jsem rád, že se to povedlo a můžu se soustředit na úspěch na Euru," dodal Rooney.

Po zápase mu v šatně zatleskal celý tým a trenér Roy Hodgson mu předal dres se symbolickým číslem 50. "Prošel jsem si kolem roku 2008 obdobím, kdy se mi v reprezentaci střelecky nedařilo. Ale od té doby, co přišel Roy, jsem pod ním dal hodně gólů. Jsem mu vděčný, že mi dal na hřišti volnost, kterou mám rád," uvedl nový rekordman.

přehrát video
Rooney se gólem se Švýcarskem stal anglickým rekordmanem mezi střelci

Charlton byl rád, že jeho střelecký rekord překonal právě Rooney

Rooneymu se po překonání rekordu dostalo gratulací ze všech stran. S jednou přispěchal i sir Bobby Charlton, dosavadní držitel rekordu, jenž prozradil, že je rád, že ho překonal právě útočník Manchesteru United.

"Samozřejmě nemohu popřít, že jsem zklamaný, protože odteď už nedržím rekord. Ale na druhou stranu jsem nadšený, že je to Wayne, kapitán mého milovaného klubu a reprezentace, který rekord nyní drží," řekl Charlton, jenž drtivou většinu kariéry spojil právě s Manchesterem United, za který hraje i Rooney.

"Jsem si jistý, že Wayne tenhle rekord bude mít v držení dlouho. A je jasně vidět, že ještě dlouho bude dávat góly za svůj klub i za národní tým," dodal sedmasedmdesátiletý Charlton.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.