ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Nejvyšší čas v kvalifikaci zabrat, míní Jankulovski

Velikost textu:
aktualizováno 13. 10. 2008 14:05

Praha - Nejvyšší čas zlomit nepříznivý vývoj kvalifikace o účast na mistrovství světa mají čeští fotbalisté. Po sobotní prohře v Polsku je čeká ve středu další duel se Slovinskem a podle obránce Marka Jankulovského nastal čas začít sbírat body, které by v konečném součtu přinesly očekávaný postup na šampionát. Fotbalista to řekl na dnešním pražském setkání s novináři před odjezdem do Teplic, kde se tým bude připravovat až do středečního duelu.

Marek Jankulovski
Marek Jankulovski

Jankulovski sobotní porážku v Chorzówě ani neomlouval. "Byli jsme horší než soupeř. Nedokázali jsme se mu vyrovnat především v agresivitě, přestože v našich silách určitě je takové zápasy vyhrávat," uvedl obránce, který si z Polska přivezl lehké svalové zranění. "Ale do středy budu určitě v pořádku," ubezpečil. Národní tým se dostal do krize, kterou ještě nezažil. Jankulovski ale věří, že ji dokáže rychle překonat. "Máme dobré hráče, dokážeme ze sebe vyždímat co nejvíce, abychom to zlomili. Samozřejmě bez tří chybějících záložníků to máme složitější, ale vyrovnat se s tím musíme," připomněl, kde je aktuálně největší slabina národního týmu při absenci Tomáše Rosického, Marka Matějovského a Jana Poláka.

Musíme jít na hranici svých možností, tvrdí Jankulovski

Češi prý neudělali v sobotu všechno, aby Poláky více pozlobili. "Musíme jít na hranici svých možností. A hlavně musíme být při své hře odvážnější," řekl Jankulovski, který nechtěl příliš mluvit o tom, v jakém duchu se odehrávalo nedělní setkání mužstva, kde si hráči vyříkali sobotní propadák. "Byli tam úplně všichni, každý si mohl říct, jaký má názor. Věřím, že to pomohlo, abychom ve středu se Slovinskem zabrali," tvrdil Jankulovski. 

Bude to ale podle něj poměrně složité. "Slovinci mají sedm bodů ze tří utkání, v Polsku dokonce dokázali remizovat. Proto jejich největší výhodou bude psychické rozpoložení - přijedou s čistou hlavou, mohou zde jen překvapit, zatímco pro nás to je klíčový zápas. Pokud ale dokážeme ve zbývajících dvou letošních zápasech získat šest bodů, jsme znovu ve hře a současnou ztrátu smažeme," míní jednatřicetiletý fotbalista.

Hlad po úspěchu prý hráčům nechybí

Odmítá spekulace, že hráči již nemají takový hlad po úspěchu, protože většina z nich hraje ve špičkových klubech a s reprezentací už hodně zažila. "Motivace má každý dost a dost. Hrát na mistrovství světa je svátek pro každého, nemluvě o tom, že pro některé z nás to je poslední šance v kariéře. Hlad po úspěchu nám nechybí a věřím, že to potvrdíme i na hřišti."

Jankulovski navíc doufá, že český tým bude mít ve středu na Stínadlech dostatečnou diváckou podporu. "Teď se ukáže pravý český fanoušek, který to myslí s naším fotbalem dobře. Rád bych, aby byla na stadionu pořádně bouřlivá atmosféra a diváci nás podpořili, budeme to potřebovat," přeje si podle startů druhý nejzkušenější hráč výběru Petra Rady.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.