ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
KVALIFIKACE ME 2016

Češi mohou postoupit už po Lotyšsku, potřebují ale zaváhání Nizozemska

Velikost textu:

Praha – Již v neděli si mohou čeští fotbalisté říci: V roce 2016 si zahrajeme na mistrovství Evropy. K jistotě postupu však kromě vlastní výhry nad Lotyšskem potřebují zaváhání Nizozemska v Turecku. Pokud se svěřenci Pavla Vrby chtějí spoléhat pouze na vlastní výkony, musí ve zbylých třech kvalifikačních duelech uhrát čtyři body.

přehrát video
Čeští fotbalisté mohou slavit postup už v neděli, Holaďané musí zaváhat

Češi si po výhře nad Kazachstánem pojistili postupové druhé místo a jejich náskok před třetím Nizozemskem narostl na šest bodů. Pokud nechtějí spoléhat na to, že "Oranjes" aspoň v jednom ze tří duelů zaváhají, musejí k absolutní jistotě postupu uhrát ve zbylých zápasech v Lotyšsku, s Tureckem a v Nizozemsku aspoň čtyři body.

O bod za výběrem "Tulipánů" je na čtvrtém místě Turecko, které na český celek ztrácí sedm bodů a teoreticky ho také ještě může v tabulce přeskočit. 

Pokud Turecko v nedělním duelu obere o body Nizozemsko, posune případná výhra v Lotyšsku Čechy s předstihem na šampionát. Remíza ještě svěřencům Pavla Vrby definitivní jistotu nedá, ať dopadne zápas v Turecku jakkoliv.

Bez ohledu na výsledek druhého duelu ale remíza stačí národnímu týmu k tomu, aby si zajistil minimálně účast v listopadové baráži, kam projde osm týmů z třetích míst ve skupinách. První dva celky z každé skupiny a nejlepší mužstvo z třetích míst postoupí do Francie přímo. Pokud Nizozemci v Turecku zvítězí, budou mít Češi jistotu baráže, i když v Rize prohrají.

Ještě blíž k postupu je Island, který vede tabulku o dva body před Českem a o osm před Nizozemskem. Severskému celku stačí k premiérové účasti na velkou akci uhrát remízu s Kazachstánem, protože v případě bodové rovnosti mezi ním a "Oranjes" nebo mezi všemi třemi týmy by pokaždé skončil na postupovém místě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.