ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Kvalifikace na ME

Ani Sivok nenastoupí proti Kazachstánu. Nahradí ho Holek

Velikost textu:
aktualizováno 2. 9. 2015 12:11

Praha - Fotbalová reprezentace hlásí vynucenou změnu před čtvrtečním zápasem kvalifikace ME proti Kazachstánu. Kvůli zranění z týmu vypadl obránce Tomáš Sivok, jehož v nominaci nahradí Mario Holek. Sivoka, zadáka tureckého Bursasporu, nepustí do hry problémy se žebry.

Hlavičkový souboj Tomáše Sivoka v zápase s Maďarskem
Hlavičkový souboj Tomáše Sivoka v zápase s Maďarskem

"Hodně mě to mrzí, ale nejsem ve stavu, abych pomohl klukům na hřišti. Problémy se žebrem jsem si přivezl ze sobotního ligového utkání, kdy jsem dostal nepříjemný úder. Přijel jsem na reprezentaci a věřil, že se do kvalifikačních zápasů situace zlepší, dva tréninky jsem zvládl v pohodě.  Ale při tom úterním se problémy vrátily a teď mě bolí každé nadechnutí," popsal Sivok svůj aktuální stav.

"Zpočátku nešlo o vážné zranění, Tomáš se cítil dobře, tréninky absolvoval naplno, ale včera po jednom ze soubojů došlo k výraznému zhoršení jeho stavu a následná vyšetření magnetickou rezonancí prokázala zlomeninu žebra. Znamená to, že Tomáš bude tři až čtyři týdny v klidu," konstatoval za lékařský tým Petr Krejčí mladší.

Jednatřicetiletý zadák tureckého Bursasporu bude ještě v Plzni při čtvrtečním utkání s Kazachstánem, pak se od národního týmu odpojí a v pátek už neodcestuje do Lotyšska. Místo něj kouč Vrba dodatečně povolal Holka.

Osmadvacetiletý stoper má na kontě osm reprezentačních startů, naposledy hrál v březnu při prohře 0:1 v přípravě na Slovensku. Sivok je už šestým hráčem, kterého Vrba nemůže kvůli zranění využít v nadcházejícím dvojutkání. Mimo hru jsou kapitán Tomáš Rosický, další záložníci Václav Pilař, Jaroslav Plašil a Lukáš Vácha a útočník Tomáš Necid.

Zdroj: ČTK, FAČR

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.