ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Spokojenost i zklamání. Liberečtí chtěli giganta, ale těší je, že nepocestují daleko

Velikost textu:

Liberec – V Liberci měli před losem základních skupin Evropské ligy dvě přání. Dostat jednoho z gigantů a vyhnout se dalekým cestám na východ. První se jim úplně nesplnilo, to druhé však již ano, což Severočechy potěšilo. Slovan totiž čeká francouzská Marseille, portugalská Braga a nizozemský Groningen a Liberečtí věří, že by ve skupině nemuseli hrát až druhé housle. "Respektujeme sílu soupeřů, ale šance je vždy," uznal trenér Jindřich Trpišovský.

Radost libereckých fotbalistů
Radost libereckých fotbalistů

V Liberci už pocit z postupu ze základní skupiny Evropské ligy dobře znají. Před dvěma lety se postarali o velké překvapení, když se dostali do jarních bojů ze skupiny, kde byla španělská Sevilla, německý Freiburg a portugalský Estoril. "Ti soupeři jsou typologicky podobní, v čemž by mohla být naše šance. Rádi bychom to trochu napodobili," uvedl liberecký kapitán David Pavelka.

"Určitě jsem si přál jednoho z gigantů, když už jsme se do skupiny dostali. Tedy Dortmund, Celtic, Fenerbahce nebo nějaký takový tým. Ale i Marseille, Braga a Groningen jsou krásní soupeři. Žádný z týmů není vyloženě hvězdný, myslím si, že jsou všichni tak na stejné úrovni a že to budeme mít nesmírně těžké," dodal.

Také trenér Jindřich Trpišovský chtěl soupeře zvučného jména. "Já osobně jsem malinko zklamaný, protože jsme nedostali žádný z těch týmů, které jsem si přál, co se týče té atmosféry na stadionech. Marseille je sice velkoklub, ale já si spíš přál někoho z trojlístku Dortmund, Celtic, Liverpool. Třeba na ně narazíme v dalších kolech. Na druhou stranu jsme rádi, že nemusíme cestovat až do Ázerbájdžánu, jsou to tři týmy z vyspělých fotbalových zemí," řekl Trpišovský.

Favoritem na postup podle něj Liberec není. "Respektujeme sílu soupeřů, ale šance je vždy. Jednoznačně Marseille vidím jako velkého favorita. Přiznám se, že Bragu moc neznám. Viděl jsem kdysi jeden její zápas, každopádně portugalský fotbal se vyznačuje kombinační hrou, technickými hráči. Groningen by měl být někde na naší úrovni," uvedl.

"Mám ještě jedno velké přání teď, vyprodat stadion na domácí zápas, což v Liberci dlouho nebylo. Uvidíme, jestli se to třeba na Marseille podaří," doplnil.

Podobně vidí soupeře i Pavelka. "Marseille je největší favorit, ale Braga už se také dlouho pohybuje na evropské scéně. Groningen je na první pohled nevyzpytatelný tým, protože ti jsou všichni fotbalově a kombinačně výborní. Bude to asi něco jako Alkmaar, který jsme před necelými dvěma lety potkali," připomněl Pavelka úvodní kolo vyřazovací fáze sezony 2013/14, v němž Slovan vypadl po výsledcích 0:1 doma a 1:1 venku.

Liberečtí jsou rádi, že by se měli vyhnout extrémnímu počasí, které provázelo jejich venkovní zápasy v předkolech proti Kirjatu Šmona a Splitu. "Doufám, že už nezažijeme vedra, která jsme teď v extrémní podobě zažili dvakrát. V Portugalsku, v Marseille by mohlo být příjemné počasí, v Holandsku asi taky. Takže se těším konečně na normální počasí," řekl kouč.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.