ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
4. PŘEDKOLO EVROPSKÉ LIGY

Ščasný inkasované góly neřeší, počítá se postup do skupiny

Velikost textu:

Thun - Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný byl po odvetě 4. předkola Evropské ligy v Thunu spokojený, že si letenský celek zajistil remízou 3:3 postup do základní skupiny. Nic na tom nezměnil ani fakt, že jeho tým dostal v předkolech celkem devět branek. Od CSKA Moskva pět, od Thunu čtyři. "Přijeli jsme pro postup a to se povedlo," řekl Ščasný na tiskové konferenci.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný

"Na Thun jsme se skvěle připravili a do třicáté minuty jsme to skvěle plnili. Pak jsme ale vlastními chybami a lajdáckostí pramenící z pocitu, že se nám nemůže nic stát, pustili soupeře zpět do zápasu," dodal Ščasný.

Sparta na umělé trávě v Thunu vedla 2:0, domácí ale ještě do přestávky snížili a poté se jim dokonce povedlo vyrovnat. Spartě sice vrátil vedení Costa, ale Thun opět vyrovnal. "Po přestávce změnili styl a začali nakopávat míče," uvedl Ščasný.

Thunu navíc pomohlo i vynucené střídání Josefa Hušbauera

"Vyvíjelo se to tak, že se nám nemůže nic stát. Soupeř by pro postup musel dát pět branek, což bylo ne nemožné, ale hodně složité. A druhý faktor bylo vypadnutí Hušbauera, které našemu výkonu ublížilo, protože hrál výborně," poznamenal trenér.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Thun - Sparta Praha

Přesto obavy o postup neměl. "Nechci, aby to vyznělo fanfaronsky, ale neměl. Spíš jsem se bál, abychom se po přestávce dostali do hry, protože jsme z ní vypadli. A to se povedlo. Obavy jsem neměl," prohlásil kouč, kterého vytočila zmínka o počtu inkasovaných branek.

Sparta v předkolech Ligy mistrů a Evropské ligy dostala pět branek od CSKA Moskva a čtyři od Thunu. "Proč počítáte, kolik jsme dostali gólů, a nepíšete o tom, že se něco povedlo? Spočítejte si taky, kolik jsme jich dali. Najděte si zase něco nechutného," rozčílil se kouč Letenských.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.