ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Skalák po premiérové nominaci: Nechci být jen divák, rád bych hrál

Velikost textu:

Praha – Na konci loňské sezony musel řešit nepříjemnosti v podobě zdravotních problémů s kolenem. Na začátku nového ročníku má Jiří Skalák o poznání příjemnější starosti. Za výborné výkony v Mladé Boleslavi si vysloužil premiérovou nominaci do seniorské reprezentace. Třiadvacetiletý záložník se již na premiéru v národním dresu nemůže dočkat a chce se v reprezentaci udržet natrvalo.

Jiří Skalák
Jiří Skalák

Skalák měl už minulý týden signály, že se jeho jméno objeví ve výběru trenéra Pavla Vrby pro zářijové zápasy evropské kvalifikace s Kazachstánem a v Lotyšsku. "V úterý jsem měl telefon, že pokud nebudu zraněný a o víkendu dobře zahraju, tak bych v té nominaci měl být. Takže ne, že bych to čekal, ale doufal jsem, že tam budu," řekl Skalák.

"Samozřejmě je to sen, každý fotbalista se o to snaží, ale pro mě je to obrovská motivace k další práci, nejenom být v nominaci, ale v reprezentaci se prosadit a pokračovat ve výkonech, které se mi poslední dobou daří," přidal bývalý reprezentant do 21 let.

Utkání s Kazachstánem a Lotyšskem by nejraději strávil na hřišti. "Byl bych rád, kdyby těch minut bylo co nejvíc. Jet jenom s tím, že tam budu pouze do počtu jako divák, to by bylo špatně. Já bych chtěl prostě hrát," prohlásil Skalák.

Významným krokem v jeho kariéře byl přesun do Mladé Boleslavi, kde se stal klíčovým hráčem. Ve středočeském celku nejprve v minulé sezoně hostoval z pražské Sparty a pak během jara natrvalo přestoupil. "Jsem rád, že jsem v klubu, kde si mě váží, čímž nechci říct, že si mě ve Spartě nevážili. Ale Boleslav do mě investovala nějaké peníze, dostal jsem tam prostor, hraju a nějakými výkony jsem se jim odvděčil," řekl Skalák.

"Samozřejmě by bylo asi těžké se prosadit ve Spartě a být v reprezentaci, takže za tuhle cestu jsem rád. Je to trošku sen, ale člověk si za tím musí jít," doplnil rodák z Pardubic.

přehrát video
Vrba: Nováčci mohou dostat větší prostor

Ví, že k dalším reprezentačním pozvánkám je nutné si udržet dobrou formu a hlavně pravidelné zápasové vytížení v Boleslavi. "Kdyby se zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem povedly, bylo by to fajn, ale když to pak nebudu potvrzovat v klubu, už ta nominace přijít nemusí. Takže bych měl hrát dobře všude. Vidíte, že pan Vrba ani nenominoval Vencu Kadlece nebo Matěje Vydru, kteří teď nehrají. Takže pro trenéra je důležité, že hráč nastupuje," uvedl bývalý hráč Ružomberoku, Brna nebo Slovácka.

V národním týmu si jako úplný nováček připadat nebude, protože většinu fotbalistů z aktuálního výběru dobře zná jako bývalé spoluhráče nebo protihráče. "Láďu Krejčího nebo Pavla Kadeřábka znám asi deset let a několik zápasů jsme spolu odehráli, Davida Pavelku znám ještě z dorostu ze Sparty, Tomáše Koubka a Tomáše Kalase z jednadvacítky a jsou tam i kluci z české ligy... Těch jmen je tam hodně a s většinou z nich jsem i hrál," dodal Skalák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.