ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Reprezentace: Středeční Slovinsko musíme zvládnout

Velikost textu:

Praha - Hluboké zklamání zavládlo v českém fotbalovém týmu po sobotní kvalifikační prohře v Polsku. Hráči si však podle záložníků Radka Šírla a Jaroslava Plašila uvědomují, že teď už se zase musí plně soustředit na středeční kvalifikaci se Slovinskem. Další zaváhání, navíc v domácím prostředí, už by znamenalo kritickou situaci.

Milan Baroš po zmařené střele
Milan Baroš po zmařené střele

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Jeli jsme tam s tím, že chceme uspět, a je škoda, že jsme to nezvládli," litoval sedmadvacetiletý Šírl na dnešní tiskové konferenci. "Ale myslím si, že je lepší na to co nejdřív zapomenout a připravit se na středu, kterou musíme zvládnout," dodal.

Český výběr byl před zápasem označován za favorita, ale polští fotbalisté mu udělili lekci v aktivitě a odhodlání. Hráč petrohradského Zenitu vyzdvihl především velké nasazení a agilitu soupeře. "Oni hráli hodně agresivně. Byli dobří v soubojích i fyzicky připravení, běhali a my jsme, bohužel, lehce ztráceli balony," vypočítal Šírl.

Český tým měl dobrý nástup do utkání, v úvodních dvaceti minutách byl aktivní a měl dvě dobré brankové příležitosti, což se ale po inkasované brance změnilo. "Ten gól nás trošku zmrazil a přestali jsme hrát víc odvážně dopředu. Zatáhli jsme se na naší polovinu, nechali je rozehrávat. Tím nás začali přehrávat", popsal příčiny neúspěchu Šírl, který věří, že tým před důležitým duelem se Slovinskem zabere.

"V tomhle manšaftu síla je. Víme, že budeme pod tlakem, takže nám nic jiného nezbývá než ten zápas zvládnout a vyhrát, prostě jakkoliv. Když to nepůjde fotbalově, tak to tam prostě nějak dokopat," uzavřel odhodlaně Šírl. V podobném duchu mluvil i Plašil. "Každá porážka bolí, ale máme před sebou středeční zápas, který bude hrozně moc důležitý, a my se na to musíme připravit a dát do toho všechno," uvedl záložník španělské Pamplony.

Plašil souhlasil s tím, že velkou slabinou Čechů byla středová řada, kde mělo Polsko jasně navrch. "Asi největší rozdíl byl v tom, že Poláci udrželi víc balon než my. A je pravda, že v ofenzivě od nás záložníků moc míčů pro útočníky nebylo," řekl sebekriticky. Středopolař, který měl být ve čtyřčlenné řadě tvůrcem hry, svůj úkol nezvládl, ale nemyslí si, že za slabý výkon zálohy mohl jenom on. "Tak nás tam je více a já to nebudu brát jen na sebe, protože fotbal je kolektivní hra a jeden hráč nic neznamená. Já se snažím odehrát každý zápas co nejlépe, ale jsou zápasy, kdy to prostě nevyjde, a člověk se s tím musí poprat," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.