ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
4. PŘEDKOLO EVROPSKÉ LIGY

Trpišovský: Do Splitu si asi vezmu praporky. Čeká nás velký zážitek

Velikost textu:

Liberec – Ačkoli jeho svěřenci po většinu utkání přehrávali slavný chorvatský tým Hajduk Split, nebyl trenér libereckých fotbalistů Jindřich Trpišovský s výkonem úplně spokojený. Z výhry 1:0 ale má radost a těší se na odvetu play-off o Evropskou ligu do Splitu, kde očekává před návštěvou 35 tisíc lidí zážitek na celý život.

Trenér Liberce Jindřich Trpišovský
Trenér Liberce Jindřich Trpišovský

Již v Liberci domácí fanoušci společně s těmi z Chorvatska vytvořili na stadionu fantastickou atmosféru a v odvetě se dá očekávat ještě o něco divočejší prostředí. "Obavy z toho nemáme, spíše se hrozně těšíme, protože náš čeká zážitek na celý život. Nikdo nám tam hlavu neuřízne, jen musíme vymyslet způsob komunikace. Už teď v Liberci mě hráči skoro neslyšeli, protože atmosféra byla skvělá. Asi si vezmu praporky," řekl Trpišovský po čtvrteční výhře 1:0, což považuje za skvělý výsledek.

"Potvrdilo se, že nás čeká těžké utkání, proto jsem rád, jakým výsledkem se nám to povedlo zvládnout. Na to, že se hrálo na evropské scéně, jsme si vytvořili hodně šancí. Výsledek je skvělý, povedlo se vyhrát bez inkasované branky, což pro nás bylo důležité," hodnotil Trpišovský.

Věří totiž, že ve Splitu se jeho svěřencům povede zužitkovat některý z brejků při očekávaném tlaku domácích. "Viděli jsme sedm jejich utkání a je obrovský rozdíl ve hře Hajduku doma a venku. Nám jejich domácí hra bude více vyhovovat, protože máme rychlý přechod do útoku a Hajduk má problém s bráněním rychlých protiútoků," míní kouč Liberce.

Od svých svěřenců však očekává ve Splitu méně nervózní výkon než v domácím utkání. "Do něj se nám nepovedlo vstoupit tak, jak jsme chtěli. Svazovala nás nervozita, o půli jsme se snažili hráče uklidnit, aby hráli to, na co mají. S našimi zahraničními hráči (Delarge, Shala) jsem nebyl spokojen a zvažoval jsem jejich poločasové střídání, ale pak výrazně přidali," řekl Trpišovský. "Nakonec jsme dali gól, je jen škoda, že jsme nevyužili ještě nějakou šanci, hlavně tu Rabušice."

Jinak měl ale pro tým spíše slova chvály. "Chci pochválit hráče, protože máme mladé mužstvo. Někteří zažívají zápasy, o kterých se nám před rokem ani nesnilo. A je neskutečné, jak se s tím někteří vyrovnávají. Jen to nesmím přechválit," dodal s úsměvem Trpišovský.

přehrát video
Sestřih utkání Slovan Liberec - Hajduk Split
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.