ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
4. PŘEDKOLO EVROPSKÉ LIGY

Ščasný o Thunu: Partou zoufalců bych je nenazval, bereme ale jen postup

Velikost textu:

Praha – Nic jiného než postup do základní skupiny nebereme. Takový vzkaz vyslala Sparta před startem 4. předkola Evropské ligy, v němž Pražané vyzvou Thun. Trenér letenského celku Zdeněk Ščasný však před úvodním čtvrtečním utkáním na Letné současně varuje, že soupeř není tak špatný, jak můžou jeho výsledky a poslední místo ve švýcarské lize naznačovat

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný

Thun totiž z pěti kol čtyřikrát prohrál a na kontě má jen tři body. "Nejsou v optimální formě, ale sebemenší podcenění by mohlo dopadnout katastrofálně. Hrají totiž hodně fotbalově a v týmu mají osm hráčů, kteří si v předminulé sezoně zahráli v základní skupině Ligy mistrů," řekl Ščasný.

"Partou zoufalců bych je nenazval, tyhle projevy si můžou dovolit bývalí hráči," řekl v narážce na prohlášení obránce Pavla Pergla, jehož Vaduz s Thunem vypadl ve 3. předkole. "Podcenění prostě nesmíme dovolit, přestože jsme při losu dostali soupeře, přes kterého bychom měli postoupit," dodal.

Sparta se bude muset v obou utkáních obejít bez Marka Matějovského, který za červenou kartu z odvety s CSKA Moskva dostal dvouzápasový trest. V prvním duelu navíc bude Ščasnému chybět i asistent Stanislav Hejkal, jenž byl při souboji s ruským klubem vykázán na tribunu.

"Trest pro Marka podle mě adekvátní není, ale už s tím nic neudělám, takže nemá cenu brečet," prohlásil Ščasný. "A ani nevím, proč bude chybět Standa, protože neumí anglicky, takže si nedovedu představit, co mohl rozhodčímu říct," přidal kouč Sparty.

"Ale myslím, že se Zdeňkem Svobodou (druhý asistent) si poradíme. Navíc Standa bude moci být na tribuně, kde bude mít lepší pohled na hru. Občas jsem to tak dělal i v Teplicích, že jsem jednoho asistenta poslal jako pozorovatele na tribunu," dodal Ščasný.

Vedle absence Matějovského, kterého velmi pravděpodobně nahradí v sestavě Josef Hušbauer, trápí Ščasného také chybující obrana. "Nejsem s její hrou spokojen, ale hodně se to paušalizuje a háže na obranu. Přitom spoustu chyb dělá i naše hodně útočně laděná záloha," uvedl.

"Je to dané tím, že chceme hodně útočit, ale něco jiného je liga a pohár, kde se nám inkasovaný gól může vymstít," uvedl Ščasný. "Nesmíme hrát bezelstně a bezstarostně. Chceme dobrý výsledek do odvety, proto pracujeme na tom, abychom chyby nedělali, ale i když hráčům vždycky všechno sestříháme a ukážeme, tak situaci ze zápasu nemůžeme stoprocentně namodelovat."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.