ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Fotbalisté i novináři jsou rozčarováni ze včerejšího vystoupení české reprezentace

Velikost textu:
aktualizováno 12. 10. 2008 12:57

Chorzów (Polsko) – Jediný bod ze dvou zápasů kvalifikace na fotbalové Mistrovství světa 2010 je pro české fotbalisty nečekaně slabou bilancí. Zároveň je to pomyslný bič – kdyby totiž nezvítězili ani v následujícím zápasu se Slovinskem, mohli by Vánoce strávit mezi horšími třemi týmy kvalifikační skupiny. Nad nečekanou porážkou českého týmu v utkání s Polskem se dnes podivují i polské internetové deníky.

Milan Baroš po zmařené střele
Milan Baroš po zmařené střele

"Je to teprve druhý zápas, nechceme dělat unáhlené závěry. Nemůžeme ale očekávat víc, když si vytvoříme čtyři pět šancí a dáme jeden gól. Více šancí si prostě v takových zápasech nevytvoříme. Chyběl tomu první gól," okomentoval včerejší utkání s Polskem kapitán české reprezentace Tomáš Ujfaluši.

V pozdějších fázích zápasu přestali fotbalisté podle něj dodržovat připravenou taktiku: "Měli jsme hrát více presink a více donutit polské obránce kopat delší balony, protože oni si tu druhou fázi prvního poločasu odehráli velice lehce. Lehce se dostávali na naši půlku a z toho jsme dostali i první gól."

Včerejšímu kvalifikačnímu utkání již věnovaly pozornost polské deníky na svých internetových stránkách. "Nevím, zda byl v historii zápas polské
reprezentace, před nímž bylo tak málo signálů, že by Polsko mohlo vyhrát. A přece. Poláci hráli moudře, dobře a srdcem," komentoval zápas list Rzeczpospolita. "Místy Poláci soupeře svírali na jeho polovině. Forma se vrátila mnoha hráčům, z nichž nejlepší byl rozhodně Jakub Blaszczykowski," ohodnotil utkání deník Gazeta Wyborcza. Polští žurnalisté shodně chválili především trenéra Lea Beenhakkera.

České fotbalisty čeká další utkání již ve středu. Poprvé se představí na domácí půdě, kam zavítá reprezentace Slovinska. "Musíme stoprocentně vyhrát," říká Ujfaluši.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.