ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Fred na Copě Américe dopoval, potvrdil i vzorek B

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Brazilský záložník Fred se dostal do velkých problémů. Hráč Šachtaru Doněck měl během nedávno skončeného mistrovství Jižní Ameriky v Chile pozitivní dopingový nález, což nyní potvrdil i kontrolní vzorek B. Dvaadvacetiletému fotbalistovi našli v těle diuretikum, které může maskovat užití jiné zakázané látky.

Fred
Fred

Fred odehrál na Copě América dva zápasy v základní skupině proti Peru (2:1) a Kolumbii (0:1). Během turnaje však odevzdal vzorek s nepovolenou látkou hydrochlorothiazide. Fotbalista popírá, že by se provinil vědomě a bude bojovat o očištění svého jména.

"Nikdy jsem nevzal žádnou zakázanou látku. Věřím ve svoji nevinu a hodlám to dokázat," uvedl Fred. Do nominace pro šampionát byl povolán místo zraněného Luize Gustava, za národní tým zatím odehrál šest utkání. Brazilci na šampionátu v Chile vypadli ve čtvrtfinále.

V dresu Šachtaru Doněck nastoupil Fred v úterý ve třetím předkole Ligy mistrů na hřišti Fenerbahce Istanbul (0:0) a turecký klub proti jeho startu podal protest. UEFA ho má vyřešit v pondělí. Odveta se bude hrát na Ukrajině ve středu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.