ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Musíme Faeřany rychle zatlačit, nabádá Rakušany Brückner

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2008 15:12

Tórshavn (Faerské ostrovy) - Na třetí soutěžní zápas s rakouským týmem se chystá bývalý trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner. Jeho noví svěřenci odletěli na Faerské ostrovy, kde budou chtít v sobotu napravit poslední porážku v Litvě. Zkušený kouč nabádá své hráče, aby fotbalového trpaslíka od začátku zatlačili a brzy rozhodli.

Trenér rakouské fotbalové reprezentace
Trenér rakouské fotbalové reprezentace

Rakousko na úvod kvalifikace slavně zdolalo Francii, ale nečekané tři body nedokázalo potvrdit na půdě Litvy, kde prohrálo 0:2. Pokud chce Brücknerův tým dál pomýšlet na postup, potřebuje v nadcházejících duelech na Faerských ostrovech a doma proti Srbsku bodovat. "Šest bodů je reálných a my je potřebujeme uhrát," prohlásil olomoucký trenér.

Domácí podle všeho vsadí na neprostupný obranný val. "Od první minuty musí z naší strany přijít tlak, tlak, tlak. Budeme operovat s dvěma nebo s třemi útočnými hroty v jejich pokutovém území," přiblížil rakouským novinářům Brückner, který bude vybírat ze čtyř útočníků. Je pravděpodobné, že vzhledem k Jankovým potížím s kotníkem dostane šanci teprve devatenáctiletý debutant Arnautovic.

Prohra v mlze

V Rakousku s obavami vzpomínají na osmnáct let starou porážku 0:1, kterou jim Faeřané připravili v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy. "Ale to už je minulost, fotbal je o budoucnosti," uklidňoval Brückner, jenž si pro změnu vzpomněl na české trápení, které na půdě trpaslíka utnul v roce 1998 až v závěru Vladimír Šmicer.

"Tehdy byla neskutečná mlha, nebylo vidět snad ani na pět metrů. Tentokrát to bude něco jiného. Potřebujeme tři body a je jedno, jak je získáme. Světová kvalifikace je o postup a ne o nějaké nádherné hře," prohlásil Brückner.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.