ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Legendární Josef Masopust propůjčil své jméno fotbalové akademii v Mostě

Velikost textu:
aktualizováno 9. 10. 2008 19:12

Most - V Mostě, odkud se odrazil do světa velkého fotbalu, dnes legendární Josef Masopust převzal záštitu nad fotbalovou akademií. Nejlepší hráč Evropy za rok 1962 a český fotbalista století oficiálně spojil své jméno s mládežnickou líhní místního Baníku, v níž se připravuje 600 mladých fotbalistů.

Josef Masopust
Josef Masopust

"Zdá se mi to opravdu ohromné, rád jsem tomu pomohl," řekl Masopust na dnešní slavnosti v sídle klubu, jehož seniorský tým po loňském sestupu z nejvyšší soutěže hraje druhou ligu. Fotbalová akademie Josefa Masopusta spravuje šest dorosteneckých týmů, stejný počet žákovských celků a hned jedenáct přípravek. 

Vedení klubu s akademií Josefa Masopusta, který se narodil v nedalekých Střimichích a v mosteckém Baníku hrál v letech 1945-50, má do budoucna velké plány. Podle šéfa klubu Petra Kabíčka plánuje její rozšíření a také expanzi do Evropy. "Plánujeme výměnné pobyty našich dětí s těmi ze zahraničích klubů. V úvahu připadá také sehrání nějakých přátelských utkání. V jednání je třeba londýnský Charlton Athletic," uvedl Kabíček.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.