ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fotbalisté při dvoufázové přípravě už pilovali taktiku na Poláky

Velikost textu:
aktualizováno 8. 10. 2008 19:23

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se už naplno vrhli do přípravy na blížící se dvojzápas, jehož prvním vrcholem bude sobotní duel v Polsku, zřejmě jeden z klíčových bodů mise v kvalifikaci o účast na mistrovství světa v roce 2010 v Jihoafrické republice. Tým kouče Petra Rady se po pondělním srazu a lehkém regeneračním tréninku dnes už pustil na pražském Strahově do dvoufázové přípravy.

Trénink české fotbalové reprezentace
Trénink české fotbalové reprezentace

Pro reprezentaci je dobré, že žádný z 21 nominovaných hráčů nemá zdravotní problém, všichni se zatím připravují bez úlev. "Nemáme hlášené žádné problémy," řekl mluvčí reprezentace Lukáš Tuček. 

Poprvé se reprezentanti na stadionu Evžena Rošického sešli v půl jedenácté dopoledne, po půlhodinové rozcvičce pod vedením kondičního trenéra Aleše Kaplana si už hráče vzal na povel kouč Rada a začal s nácvikem konkrétních herních situací. Po obědě hráči odpočívali a v pět hodin odpoledne je čekal podobný trénink, který byl pro veřejnost úplně uzavřený. 

Ve čtvrtek dopoledne mají reprezentanti krátké volno, od 17:00 znovu vyrazí na Strahov a opět za zavřenými dveřmi si budou osvěžovat taktické záměry, s nimiž vyrukují do sobotního duelu v Chorzówě. Do Polska se národní tým vydá leteckým speciálem v pátek v 11:00.

Trénují už také Poláci

Ve stejný den se do dějiště přesunou také domácí reprezentanti. Ti dnes pod vedením trenéra Lea Beenhakkera absolvovali další část přípravy ve Wronkách. Na programu bylo především pilování taktiky, ve čtvrtek budou mít fotbalisté volno. 

Polská média označují sobotní duel za jasně nejdůležitější kvalifikační zápas o mistrovství světa a domácí tým k němu vzhlíží s optimismem. "Víme, že Češi jsou jedním z osmi nejlepších týmů v Evropě. Ale to jim nedává záruku, že zvítězí," řekl Beenhakker, od kterého dnes dostali ze zdravotních důvodů úlevy na tréninku záložníci Rafal Murawski a Jakub Blaszczykowski. 

Kapitán Michal Žewlakow považuje za výhodu, že český tým je vnímán u veřejnosti jako favorit. Poláci podle něj vždy hrají lépe se silnějšími soupeři. "Nám role favorita nesedí, raději útočíme z druhé pozice," řekl Žewlakow.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.