ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Chovanec chce dávat ve Spartě šanci mladým hráčům

Velikost textu:
aktualizováno 8. 10. 2008 15:42

Praha - Fotbalová Sparta Praha se hodlá dostat ze současné krize tím, že bude dávat větší šance juniorským reprezentantům, kterých má v kádru hned několik. To bude podle všeho největší změna, kterou hodlá udělat nový trenér Jozef Chovanec, který nahradil v úterý večer Vítězslava Lavičku. Nový kouč navíc tvrdí, že sparťané se dostali do potíží po vydařeném ligovém startu vlastní vinou, protože rozbili to, co fungovalo.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec

Po úterním jmenování se Chovanec hned vydal vyjednávat o svých nových spolupracovnících. Odchodem Lavičky a asistentů Michala Zacha s Draganem Vujovičem totiž změny v realizačním týmu podle všeho nekončí. "Celý večer jsem jednal, změn bude určitě více," naznačil nový trenér, že hodlá oživit dění kolem mužstva i jinak.

O změnách v sestavě mluvil otevřeněji. Hodlá do ní zařazovat mladé juniory, kterým Lavička nedával šanci. "Práce s mladými hráči - to byl jeden z důvodů, proč jsme trenéra přivedli. Jenže nakonec moc šancí nedostávali. Ukážu to na příkladu: Agüero i Kúdela hráli ve finále mistrovství světa, ale zatímco argentinský hráč nastupuje ve španělském Atlétiku v Lize mistrů, ten náš hraje pouze druhou ligu," uvedl jednu z věcí, v níž s kolegou nesouhlasil.

Chovanec se vyjádřil i k dohadům, jak moc roli Lavičky podlomil výstup Tomáše Řepky v kabině den po ligové porážce v Liberci. "Trochu se to překroutilo. Byl jsem svědkem celé situace. A i když hráč možná reagoval trochu vznětlivěji, než bych si představoval, měl právo se k celé situaci vyjádřit, dokonce k tomu byl vyzván," vysvětlil nový letenský kouč, který už od deseti hodin vedl mužstvo do prvního tréninku.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.