Evropská a Konferenční liga UEFA

Švýcarské fotbalistky smetly deseti brankami Ekvádor

Vancouver - Švýcarské fotbalistky vyhrály na mistrovství světa svůj první zápas v historii. V utkání deklasovaly Ekvádor 10:1, k čemuž hattricky přispěly Fabienne Hummová a Ramona Bachmannová. Hummová dokonce v úvodu druhého poločasu stihla nastřílet tři góly během pouhých pěti minut.

Švýcarské fotbalistky
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Sydney Low

Jediný gól Ekvádoru, který v úvodním vystoupení na turnaji dostal šest branek od Kamerunu, vstřelila z penalty Angie Ponceová. Ta se přitom v utkání trefila do sítě celkem třikrát, dvakrát ale do vlastní.

Jako první si postup do osmifinále MS zajistily obhájkyně titulu z Japonska. Ty vyhrály i druhý zápas rozdílem jediné branky, po vítězství 1:0 nad Švýcarskem porazily Kamerun 2:1.

Ve skupině D ve Winnipegu remizovaly stříbrné medailistky z minulého šampionátu Američanky s bronzovými Švédkami 0:0 a vedou tabulku. Švédský tým si připsal druhý nerozhodný výsledek a k postupu do osmifinále bude muset zdolat Austrálii.

Sestřih utkání Japonsko - Kamerun

Výsledky MS žen

Skupina C (Vancouver): Švýcarsko - Ekvádor 10:1 (2:0), Japonsko - Kamerun 2:1 (2:0).
Skupina D (Winnipeg): Austrálie - Nigérie 2:0 (1:0), USA - Švédsko 0:0.