ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kvůli střetu fotbalových fanoušků obvinila policie 21 lidí

Velikost textu:

Praha - Kvůli pondělní potyčce fanoušků Sparty a Slavie na Čechově náměstí v pražských Vršovicích obvinila policie 20 příznivců fotbalových klubů z výtržnictví. Dalšího člověka začala stíhat kvůli podezření z výtržnictví a útoku na veřejného činitele, protože napadl policistu u stadionu Sparty na Letné.

Fanoušci pražské Slavie v doprovodu policistů
Fanoušci pražské Slavie v doprovodu policistů

Po skončení zápasu podle mluvčí pražských policistů Ivy Knolové už střety mezi oběma tábory nenastaly. V tradičním derby pražských velkoklubů porazila Slavia na Letné Spartu 4:1.

Na Čechově náměstí nedaleko stadionu Slavie se odpoledne před zápasem popralo zhruba 150 příznivců obou mužstev. Slovní přestřelka mezi představiteli tvrdého jádra fanoušků přerostla ve fyzické napadání. Policisté dvacet z nich zadrželi, vyslechli, obvinili a následně propustili. Stíháni jsou podle Knolové na svobodě.

Fotbalové násilí už podruhé za týden

Dalších zhruba 700 příznivců Slavie dorazilo na Letnou společně v průvodu. Pochod, který doprovázely desítky policejních těžkooděnců, se obešel bez větších incidentů. Během pochodu vypustili fanoušci dýmovnici. U letenského stadionu pak na sebe slávisté a sparťané házeli plechovky s pivem nebo rajčata. K vážnějšímu střetu už nedošlo, policie oba tábory oddělila. Nedaleko stadionu utrpěl jeden muž úraz obličeje.

Praha zažila fotbalové násilí podruhé během několika dní. Při potyčce policie s příznivci Dinama Záhřeb bylo minulý týden zraněno devět fanoušků, zranění utrpěli i zasahující policisté. Jeden z Chorvatů byl obviněn z útoku na veřejného činitele a z výtržnictví, protože zasáhl policistu dlažební kostkou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.