ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Galavečer Synot ligy

Fotbalová liga ocení nejlepší hráče, vyhlášen bude i Zlatý míč

Velikost textu:
aktualizováno 31. 5. 2015 09:27

Praha - Den po skončení sezony fotbalová liga ocení svého nejlepšího hráče. Na galavečeru Synot ligy v pražském Národním domě na Vinohradech budou vyhlášeni vítězové hlavních anket Ligové fotbalové asociace a také vítěz novinářské ankety Zlatý míč ČR. Na hlavní ligovou cenu kandidují sparťané Pavel Kadeřábek, David Lafata a útočník Slavie Milan Škoda. O trofej pro trenéra roku se ucházejí Miroslav Koubek z mistrovské Plzně, Jaroslav Šilhavý z Jablonce a Pavel Tobiáš z Příbrami. Galavečer začne ve 20:00 v přímém přenosu na ČT sport.

Fotbalista roku 2014 David Lafata
Fotbalista roku 2014 David Lafata

Vyhlášeni budou také cizinec a objev roku. Mezi zahraničními hráči aspirují na cenu plzeňští Matúš Kozáčik s Aidinem Mahmutovičem a Jean-David Beauguel. Francouzský útočník Dukly je v nominaci i na objev sezony společně s Alešem Matějů z Příbrami a Michalem Trávníkem ze Slovácka.

Oznámen bude také vítěz novinářské ankety Zlatý míč ČR, v níž se mezi tři nejlepší dostali sparťané Kadeřábek, Bořek Dočkal a Lafata, kteří v konkurenci všech českých hráčů včetně krajánků získali nejvíce hlasů. Poprvé v historii ankety tak Zlatý míč získá hráč z české ligy a skončí pětileté panování brankáře Chelsea Petra Čecha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.