ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Hráči ven, křičeli na sparťany vlastní fanoušci

Velikost textu:

Praha - Sparťanští fanoušci jsou velmi rozhněváni výkony svého týmu a dávají to hráčům jasně najevo. Již během derby, kdy Sparta prohrávala o dvě branky, volali po demisi klubového šéfa Daniela Křetínského a hromovým pokřikem "Hráči ven" počastovali i fotbalisty samotné. To samé se opakovalo i po závěrečném hvizdu před stadionem, kde museli rozvášněný dav uklidňovat i policisté.

Tomáš Necid útočí na branku Matúše Kozáčika
Tomáš Necid útočí na branku Matúše Kozáčika
Otevřít galerii
 • Tomáš Necid útočí na branku Matúše Kozáčika autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Řádění fotbalových fanoušků autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/21/2072.jpg?1210155545

Výhružné vzkazy a rány z několika dělbuchů však doléhaly až před šatnu sparťanů. Na prostranství pod okny vedení klubu se rozsvítila i světlice. Skleslí hráči si uvědomovali, že situace v klubu je po špatných výsledcích kritická.

Sparta s rukama v dlaních

"Chce se mi brečet. Těžko hledat slova v takové situaci. Strašné, strašné," soukal ze sebe kapitán Petr Voříšek, když z dálky poslouchal hukot nespokojených fanoušků. Voříšek před utkáním burcoval odhodlanými výroky, ale po pokaženém derby klesli letenští ještě níž. "Vůbec nevím, kudy z toho ven. Snad se z toho za dva týdny během reprezentační pauzy alespoň trochu dostaneme. Ale teď sedíme v šatně, je tam ticho a všichni mají hlavy dole," povzdechl si Voříšek, který se spoluhráči už v šesti zápasech po sobě nepoznal radost z vítězství.

Už před derby byli sparťané pod tlakem. Tříbrankový debakl v Liberci a následné vyřazení s Dinamem Záhřeb z Poháru UEFA hráče uvrhly v nemilost fanoušků. V kotli radikálního jádra před duelem se Slavií se třepotal velký transparent s nápisem požadujícím vítězství. Vedle slůvka "NEBO" byly vyvedené postavy se zahalenými tvářemi se zkrvavenými sekerami. Drsný vzkaz, že hráče může čekat v případě dalšího neúspěchu tvrdá odplata.

Vraťte nám Spartu!

A ta přišla, byť zatím jen ve verbálním vydání. "Co to bylo, co to bylo. Vraťte nám Spartu!" křičeli diváci po utkání. Radikální příznivci v minulosti už několikrát kamenovali autobus s hráči, nyní zatím k fyzickým útokům nedošlo. Ale hráči pro jistotu ještě dlouho po utkání zůstávali v útrobách stadionu.

Uznali, že derby zpackali. Čtyřbrankovým debaklem na domácí půdě fanoušky pobouřili ještě víc. "Máme za sebou hrozně krutý týden. Něco podobného jsem snad ještě nezažil," řekl záložník Kamil Vacek. "A je jasné, že cítíme nespokojenost z publika. Konec derby jsem proseděl na lavičce, tak si toho nejde nevšimnout," komentoval reakce sparťanského publika Vacek, autor jediné dnešní sparťanské branky.

Trenér za to nemůže, říká kapitán

Sparťany čeká hektická reprezentační pauza a také fotbalisté tuší, že následující dny poznamená dusná atmosféra. "Každý si musí sáhnout do svědomí, jestli dělá pro úspěch všechno. Je to jen a jen naše vina, trenér za to nemůže," zastal se Vacek kouče Vítězslava Lavičky, jehož pozice je po dnešku hodně ohrožená.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.