ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Úspěch a konec. Kouč Frťala už Varnsdorf trénovat nebude

Velikost textu:

Varnsdorf (Děčínsko) - Přestože slovenský trenér Zdenko Frťala s fotbalisty Varnsdorfu postoupil do první ligy, v severočeském klubu končí. Čtyřiačtyřicetiletý kouč v rozhovoru s iDNES.cz přiznal, že hráčům už svůj záměr oznámil a jedná s nejmenovaným slovenským celkem.

Varnsdorfští hráči s trenérem Frťalou
Varnsdorfští hráči s trenérem Frťalou

"Na večírku jsem hráčům oznámil, že končím," řekl Frťala. "Potřebuju zase nějaký impulz. Pro Varnsdorf jsem odvedl spoustu práce, ale cítím, že bych se měl zase posunout. Důvodů je víc, třeba že jsem čtyři roky sám bez rodiny," uvedl rodák z Nitry, jenž vedl Varnsdorf od října 2011.

Jeho rozhodnutí prý bylo obtížné. "Říkalo se mi to hodně těžce, protože tak skvělý tým hráčů i všech lidí okolo fotbalu se málokde vidí. Objevily se i slzy. Někdo byl nešťastný, ale třeba byl i někdo rád. Nikdy se nezavděčíte pětadvaceti vlčákům. Ale všechno bylo upřímné. Všichni mě přemlouvali. Ale když něco řeknu, stojím si za tím," prohlásil Frťala.

Smlouva ve Varnsdorfu mu skončí 30. června, pak bude v trenérské kariéře pokračovat zřejmě na Slovensku. "Jsem v určitém jednání, ale dokud ještě není nic podepsaného, název klubu neřeknu. Jen to, že jde o slovenský ligový oddíl," konstatoval Frťala, který na severu Čech doporučil své potenciální nástupce. "Musím říct, že jsem doporučil nějaká jména. Ředitel klubu pan Gabriel pracuje i s dalšími a uvidíme, koho vybere jako nejlepšího," uvedl bývalý hráč Trnavy nebo Teplic.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.