ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Blažek se loučí s kariérou. Pravděpodobně poslední nula nese číslo 166

Velikost textu:

Jihlava - Pravděpodobnou tečku za svou kariérou udělal v zápase proti Liberci gólman Jaromír Blažek. I ve svých dvaačtyřiceti letech v utkání udržel čisté konto. Blažek prozradil, že by rád u fotbalu zůstal jako trenér jihlavských brankářů.

Jaromír Blažek
Jaromír Blažek

Na zápas se prý nijak speciálně nepřipravoval. "Blbě jsem spal, vzbudil jsem se o půl sedmé ráno, ale den jsem si užil dobře. Čekám, kdy mi docvakne, že už je asi opravdu konec, ale to nastane asi až o dovolené, kdy zjistím, že už se nemusím honit a připravovat se na sezonu," řekl Blažek.

Jeho dnešní nula má pořadové číslo 166, v české lize jich nikdo tolik nemá. "Jsem rád, že se mi povedla další nula a že jsem odskočil Honzovi Stejskalovi," připomněl svého slavného předchůdce. Před Blažkem je teď už jen Petr Čech, který už dávno překonal hranici dvou set nul.

Jaromír Blažek: "Kluci k tomu přistoupili výborně, padali do střel, takže dnes jsem byl v bráně v podstatě jen takový stojan, dělal jsem tam komparz. Upřímně, myslel jsem si, že si zachytám více. Čekal jsem fotbal nahoru dolů."

Poklonu ligovému veteránovi složil i jeho trenér Luděk Klusáček. "Jarda Blažek? To je obdivuhodné, nakonec se mu podařilo dát další nulu. Už před zápasem s Bohemkou na začátku jara jsem říkal, že vůbec nemám pochybnosti o tom, že se připraví," řekl Klusáček.

Blažek, který získal jeden titul se Slavií a dalších šest se Spartou a krátce okusil i zahraniční angažmá v Norimberku, by rád rozdával zkušenosti svým nástupcům. "Od Jihlavy jsem dostal zhruba před deseti dny nabídku na to, abych v klubu působil dál, a to jako trenér brankářů. Myslím si, že příští týden se všechno vyřeší. Týden se teď ještě budu s klukama připravovat normálně na poslední kolo. Teprve po něm si asi uvědomím, že už je opravdu konec," řekl Blažek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.