ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Šádek ve výkonem výboru FAČR nebude, vzdal se kandidatury

Velikost textu:

Praha – Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek o místo ve výkonném výboru Fotbalové asociace ČR usilovat nebude. Původně ho ligové kluby přihlásily do boje o post za ligu po bývalém řediteli Teplic Františku Hrdličkovi, který loni zemřel. Jelikož však Viktoria už má ve fotbalové vládě zastoupení v osobě majitele Tomáše Paclíka, z boje odstoupil. Valná hromada tak 5. června bude vybírat mezi manažerem Dukly Michalem Prokešem a ředitelem Hradce Králové Richardem Juklem.

Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek
Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek

"Velmi si vážím důvěry ligových klubů, které mě na tento post nominovaly. Beru to jako ocenění práce celé Viktorie Plzeň, která ušla za poslední sezony dlouhou fotbalovou cestu," uvedl Šádek v prohlášení. "Nicméně vzhledem k faktu, že FC Viktoria Plzeň již má ve Výkonném výboru FAČR zastoupení, kandidatury se touto oficiální formou vzdávám," dodal.

Momentálně má profesionální fotbal ve výkonném výboru trojí zastoupení v osobách místopředsedy asociace Dušana Svobody (Sparta), Josefa Lébra (Olomouc) a Tomáše Paclíka (Plzeň). Po valné hromadě se k nim přidá čtvrtý. Ve středu FAČR potvrdila, že do páteční uzávěrky kandidátek podali přihlášku tři uchazeči: Jukl, Prokeš a Šádek. Kandidáty ještě před valnou hromadou musí vzít na vědomí výkonný výbor, který zasedne 2. června.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.