ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hromadná bitka fanoušků Sparty a Slavie - policie jich 20 zadržela

Velikost textu:
aktualizováno 6. 10. 2008 22:04

Praha - Do Prahy se po několika dnech vrátilo fotbalové násilí. Na Čechově náměstí ve Vršovicích se dnes odpoledne mezi sebou v den vzájemného zápasu obou klubů popralo zhruba 150 fanoušků Sparty a Slavie, 20 z nich policie zadržela. Přinejmenším jeden člověk byl při potyčkách zraněn. Po ukončení střetnutí, v němž Slavia porazila Spartu 4:1, už střety mezi oběma tábory nenastaly. Minulý čtvrtek policisté čelili na Staroměstském náměstí násilnostem radikálních příznivců chorvatského klubu Dinamo Záhřeb, který hrál se Spartou zápas Poháru UEFA.

Fanoušci pražské Slavie v doprovodu policistů
Fanoušci pražské Slavie v doprovodu policistů

Rvačka mezi příznivci pražských klubů se podle policejní mluvčí Ivy Knolové strhla nedaleko slávistického stadionu v Edenu jen několik minut před začátkem prvoligového derby na sparťanské Letné, kam asi 700 příznivců Slavie přišlo společně v průvodu. Na Čechově náměstí slovní přestřelka mezi představiteli tvrdého jádra fanoušků obou klubů přerostla ve fyzické napadání. Zadrženým hrozí obvinění z výtržnictví.

Pochod slávistů na Letnou, který doprovázely desítky policejních těžkooděnců, se obešel bez větších incidentů.Během pochodu vypustili fanoušci dýmovnici. U letenského stadionu pak na sebe slávisté a sparťané házeli plechovky s pivem nebo rajčata. K vážnějšímu střetu nedošlo, policie oba tábory oddělila.

Po zápasu policisté nejprve nechali odejít většinu fanoušků Sparty. Těžkooděnci pak čekali na několik stovek příznivců Slavie, které doprovodili na stanici metra Hradčanská. Rozjaření fanoušci vítězného mužstva přitom pokřikovali na kolemjdoucí hloučky sparťanů. Vzájemnou výměnu názorů doprovodilo pouze několik hozených plechovek od piva. 

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová řekla, že lékaři v pražské nemocnici Na Bulovce ošetřili muže, který nedaleko sparťanského stadionu utrpěl úraz obličeje.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.