ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Mourinho: Čecha pustit nechci, ale nemám to ve svých rukou

Velikost textu:

Londýn - Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho připustil, že budoucnost Petra Čecha už není v jeho rukou. Portugalský kouč sice dál touží reprezentačního brankáře udržet, ale chápe, že momentální dvojka "Blues", která ve středu oslaví 33. narozeniny, chce ve svém věku pravidelně chytat. Mezi nejčastěji zmiňované zájemce o jeho služby patří angličtí konkurenti Arsenal, Manchester United, Liverpool nebo bohatý Paris St. Germain.

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Čech v této sezoně ztratil po deseti letech místo prvního gólmana Chelsea, novou jedničkou se stal Belgičan Thibaut Courtois. Přestože má plzeňský rodák v londýnském klubu ještě rok platnou smlouvu, počítá se s jeho letním odchodem. "Podle mého ideálního scénáře s námi zůstane. Patří do Chelsea a tento klub zase patří do jeho kariéry a života. Pokud bych to mohl ovlivnit, nikdy bych ho nepustil, ale není to v mých rukách," řekl Mourinho po utkání s West Bromwichem.

Že jsou Arsenal, Manchester a PSG hlavními favority, potvrdil také Čechův agent Viktor Kolář. "Všechno jsou to top kluby. Rád by do jednoho z takových klubů šel. Jednoznačně," řekl Kolář. "Mám i konkrétní dotazy z Turecka, Itálie a Francie. Ale zůstává to tak, že Anglie je jednička. A umí si představit i angažmá v Paříži," dodal Kolář. Čech za anglického mistra v tomto ročníku odchytal jen 15 soutěžních zápasů.

"Je to fantastický gólman, skvělý týmový hráč do šatny. Snažil jsem se mu dokázat respekt, který k němu chovám, že jsem mu dával prostor v Anglickém poháru a finále Ligového poháru, Lize mistrů i v Premier League," připomněl dvaapadesátiletý kouč. "Snažil jsem se, aby se cítil tak důležitý, jak pro nás je. Dokážu si však představit, že ve 32 nebo 33 letech se stále cítí mladý a má vášeň a touhu hrát každé utkání," dodal Mourinho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.