ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Kapitán sestupujících Budějovic: Prohra 3:4 podtrhla naši hloupou jarní sezonu

Velikost textu:

Ostrava - K jejich sestupu se schylovalo celé jaro, až po prohře 3:4 v Ostravě však fotbalisté Českých Budějovic mají definitivní jistotu. Jihočeši se už dvě kola před koncem po jedné sezoně mezi elitou vracejí znovu do druhé ligy. Po utkání se shodli, že účast v nejvyšší soutěži si prohráli už dříve.

Utkání Ostrava - České Budějovice
Utkání Ostrava - České Budějovice

"Nevím, kdo z nás zažil a zažije takový půlrok, abychom za třináct zápasů udělali čtyři body. To si pak asi ani nic jiného než sestup nezasloužíme," řekl českobudějovický kapitán Petr Benát.

Dynamo si mohlo naději zachovat ještě výhrou v Ostravě. A bylo k ní hodně blízko, jenomže neudrželo vedení 2:1 a 3:2. V závěrečné čtvrthodině dvakrát inkasovalo. "Bohužel jsme to nezvládli. Vedli jsem ještě patnáct minut před koncem a takový zápas ještě dokážeme prohrát. To podtrhuje tu naši jarní hloupou sezonu," řekl Benát.

Za stavu 3:3 už České Budějovice v posledních minutách úplně otevřely defenzivu a gól jim v ostravském vápně pomáhal vstřelit i brankář Křížek. "Remíza pro nás už nic neřešila. Mrzí nás, že jsme prohráli, ale bod by nic neznamenal. Ten sestup jsme si neprohráli v Ostravě. Bylo to takové otevřené utkání se špatným koncem pro nás," řekl Benát.

Achillovou patou Jihočechů byla v průběhu celé sezony zoufalá obrana - 64 obdržených branek je suverénně nejvíce ze všech ligových týmů. Sotva to může vystihnout něco věrohodněji než čtyři dnešní góly na půdě nejslabší ligové ofenzivy v Ostravě.

"Máme problém v obranné fázi. Nechci říkat, že brankář, stopeři nebo obránci, ale v obranné fázi mužstvo, když už jsem si myslel, že jsme to nějak překonali v minulých zápasech a dalo se na to koukat, znovu ty chyby udělalo," řekl trenér František Cipro.

Vzdor teoretické šanci na záchranu se mužstvo před závěrečnými koly už smiřovalo s pádem. "Když nebude trenér věřit, nemůže přijít do kabiny. Ale byli jsme realisté. Mohl se stát zázrak. Kdybychom vyhráli a nahrály nám jiné výsledky. Ale i kdybychom vyhráli, v příštím kole máme Spartu... Ale naděje by žila a stát by se mohlo všechno," řekl Cipro.

Podle něj se i mizivá šance mohla výhrou na půdě na jaře bídného Baníku udržet. "Myslím, že za stavu 2:1 jsme měli kopat penaltu, zápas by se vyvíjel možná jinak. Chtěli jsme vyhrát a měli jsme vyhrát. Dali jsme tři góly a mělo jich být více," řekl Cipro.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.