ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
POHÁR FAČR

V Jablonci, či v Boleslavi. Finále poháru se odehraje u poraženého semifinalisty

Velikost textu:

Praha – Finále Poháru FAČR se bude hrát na hřišti poraženého semifinalisty ze souboje mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví. Druhou dvojici tvoří Teplice a Liberec, odvety jsou na programu ve středu. O dějišti finále rozhodl výkonný výbor FAČR a schválilo ho i Ligové shromáždění.

Daniel Bartl (vlevo) z Mladé Boleslavi a Jan Kopic z Jablonce v souboji o míč
Daniel Bartl (vlevo) z Mladé Boleslavi a Jan Kopic z Jablonce v souboji o míč

Finále poháru se dlouhé roky konalo v Praze, v posledních letech však vedení FAČR volí jiná města. Hrálo se v Jihlavě, Plzni, Chomutově, až loni se pohár znovu vrátil do Prahy, když souboj mezi Spartou a Plzní hostil Eden. Letos došlo znovu na mimopražskou variantu, aby to oba finalisté měli co nejblíže. A protože jsou všichni čtyři semifinalisté severněji položení, hrát se bude v Jablonci či Mladé Boleslavi. 

"Pro tuto variantu se rozhodl výkonný výbor FAČR a je logická, jelikož tři semifinalisté mají sídlo do 50 kilometrů. Napomohl k tomu i los. Proto se finále odehraje na hřišti celku, který do finále nepostoupí," řekl šéf oddělení profesionálního fotbalu Tomáš Bárta.

Na tiskové konferenci zároveň uvedl, že pohár pro mistra první fotbalové ligy se bude předávat až v posledním kole 30. května. A to i v případě, že si Plzeň zajistí titul už v nejbližším zápase s Jihlavou 18. května.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.