ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SYNOT LIGA

Šilhavý opět proti "svým": Liberci přeji záchranu, ale chceme vyhrát

Velikost textu:
aktualizováno 10. 5. 2015 06:00

Jablonec – Až začne v neděli po obědě duel Jablonce s Libercem, pro kouče domácích Jaroslava Šilhavého bude mít utkání hned dvojitou výjimečnost. Nejenže si odbude 200. prvoligový zápas v roli hlavního trenéra, ale podruhé se postaví proti svému bývalému celku. A jak sám přiznává, na působení na lavičce Slovanu nikdy nezapomene a přeje mu záchranu, ve vzájemném souboji ho ale šetřit nehodlá. Přímý přenos utkání včetně studia sledujte od 13:05 na ČT sport. Náš web nabídne textový on-line přenos.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

"Jednoznačně nás čeká velký zápas umocněný tím, že jsme tam my trenéři nedávno působili. Spoustu lidí v klubu a hráče známe. Máme tam kamarády, přátele, nicméně to neznamená, že bychom se na hřišti šetřili," řekl novinářům s úsměvem Šilhavý.

Liberec trénoval v letech 2011 až 2014 a dovedl ho k mistrovskému titulu a do jarní části Evropské ligy. "Strávil jsem tam krásné a úspěšné tři roky, na které nikdy nezapomenu. Na titul se nedá zapomenout, atmosféra v posledním zápase o titul s Plzní, to bylo také úžasné," vzpomínal Šilhavý, který Liberci stále přeje.

"Nepochyboval jsem o tom, že to Liberec zvládne, když se dostal do těch problémů a hrál o záchranu. I když jsme soupeři, držel jsem jim palce. Samozřejmě ne když hrajeme proti sobě, potom jsme soupeři. A to nastane v neděli," konstatoval třiapadesátiletý trenér.


Od loňského odchodu z Liberce se proti Slovanu postaví podruhé a po podzimní výhře 1:0 U Nisy ho mrzely hanlivé pokřiky některých diváků. "Bylo to pár křiklounů, kteří když šli kolem, tak si zakřičeli. Beru to tak, že to k fotbalu patří, a už jsem na to dávno zapomněl. Většina je tam těch, se kterými máme výborné vztahy a pozdravíme se, když jsem v Liberci nebo se potkáme," podotkl Šilhavý.

Očekává, že podještědské derby bude útočně laděné. "Oba týmy totiž už nad sebou necítí až takový tlak. Liberec se nadechl, je skoro zachráněný, v našem případě už je to na druhé místo složité, takže takový ten tlak, že musíte, který by svazoval nám nebo Liberci nohy, tam nebude. Věřím, že to bude otevřené utkání se vším všudy, s góly, se souboji a výbornou atmosférou v hledišti," přál si Šilhavý.

Výkony Liberce pod trenérem Davidem Vavruškou ho zaujaly. "Liberec má teď velkou šňůru, jede na vítězné vlně, byť v posledním zápase v poslední minutě stejně jako my teď zremizoval. Ve hře dopředu má velmi dobré hráče, tím je nebezpečný. Každý z nás musí na hřišti nechat všechno. Pak věřím, že trofej pro podještědského krále zůstane v Jablonci," dodal Šilhavý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.