ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Limberský: Na Spartě mi určitě budou zase nadávat. Mně to ale pomáhá

Velikost textu:

Plzeň – Kdykoliv se od roku 2012 objeví na stadionu Sparty, vyslechne si od publika celou řadu nadávek a urážek. A podobnou situaci očekává David Limberský i před víkendovým klíčovým duelem o titul. "Dokud budu aktivní hráč, asi to bude tak nějak podobné," řekl obránce Plzně, který přiznává, že už si na nevraživost ze strany sparťanských fanoušků zvykl.

David Limberský se raduje z gólu
David Limberský se raduje z gólu

Sparťané stále nemohou Limberskému zapomenout, že na podzim 2012 nafilmoval penaltu, kvůli níž Plzeň porazila letenského rivala 1:0, a že se poté vyjádřil ve smyslu, že nechápe rozčarování Pražanů, kterým podle něj v minulosti právě rozhodčí pomohli k mnoha titulům.

Od té doby byl plzeňský obránce ve třech soutěžních zápasech na Letné pokaždé počastován pískotem a sprostými nadávkami. "Myslím, že to asi bude pořád stejné. Dokud budu aktivní hráč, asi to bude tak nějak podobné," řekl Limberský.

Prý už si na nenávistné reakce sparťanského publika zvykl. "Poprvé jsem to nečekal, že to může být až tak 'hezké'. Určitě mě to překvapilo. Ale už jsem si na to tak nějak zvykl, takže to beru jako realitu, že to tak bude. Nic s tím neudělám," prohlásil Limberský.

"Je to každého věc. Já jsem neměl nějaké šťastné vyjádření, takže si za to teoreticky můžu sám. Takhle prostě teď nějak soužíváme," doplnil Limberský, který přitom před angažmá v Plzni působil právě na Spartě.

Nenávistné pokřiky prý zvyšují jeho motivaci. "Určitě to zvyšuje adrenalin. Na druhou stranu ani já nechci být nějak přemotivovaný. V takovém zápase se motivace hledá lehko a nechceme to moc přepálit. Musíme mít chladnou hlavu, neudělat nějaký zkrat, jako třeba vyloučení," podotkl Limberský.

Je mu jasné, že na Letné bude opět panovat nenávistné prostředí. "Tak je to tam pokaždé. Řekl bych, že je to tam běžné. Všichni, kteří tam hrajeme, o tom víme, že to tam takové je. Stejně jako když přijede Sparta do Plzně, tak ji taky nečeká nic hezkého," řekl Limberský.

Vedoucí Plzeň půjde do šlágru sezony s náskokem tří bodů a s vědomím, že na podzim vyhrála domácí vzájemný zápas 2:0. Hrát na remízu či jednobrankovou porážku ale v žádném případě nebude. "Že bychom tam jeli něco hájit, to určitě ne. To by bylo stoprocentně špatně. Z evropských pohárů víme, že když něco hájíme, výkon není ideální," řekl.

"My tam prostě jedeme, jako bychom měli stejně bodů jako Sparta. Chceme si to rozdat jako rovný s rovným. Určitě nekalkuluje s tím, že prohra o jeden gól je třeba ještě dobrá. To ani náhodou. My tam chceme bodovat," prohlásil Limberský.

Případnou výhrou by si Západočeši téměř stoprocentně zajistili titul, ze tří kol by jim pak totiž stačilo uhrát tři body. "Když tenhle zápas zvládneme, bude to pro nás hodně nadějné. Kdybychom pak ty další zápasy nezvládli, můžeme si drbat hlavu jen sami," dodal Limberský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.