ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Komise dala za pravdu sudímu Markovi: Zahustel i Křapka proti Spartě faulovali

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2015 17:38

Praha - Sudí Emanuel Marek fotbalisty Mladé Boleslavi v utkání Synot ligy proti Spartě nepoškodil. Podle názoru komise rozhodčích a pravidlové komise za stavu 1:1 nejprve správně neuznal gól domácího Ondřeje Zahustela po faulu na letenského brankáře Marka Štěcha a vzápětí na druhé straně v souladu s pravidly odpískal pokutový kop po zákroku na hostujícího Bořka Dočkala. Sparta vyhrála 3:2 a snížila náskok vedoucího týmu tabulky Plzně na tři body.

Neuznaný gól Boleslavi
Neuznaný gól Boleslavi

Sporná situace se odehrála v 65. minutě. Do vápna Sparty přiletěl centr, na který naskočil Zahustel, srazil se s brankářem Štěchem a míč skončil v brance. Místo gólu však sudí Marek odpískal faul.

"Rozhodnutí bylo v souladu s pravidly, domácí útočník prudce vrazil do brankáře, který chytal vysoký míč, a v důsledku vražení mu míč vypadl z ruky. Brankář po nárazu těla soupeře upadl na zem. Útočník nehrál míč a do brankáře naskočil. Jednalo se z jeho strany o přestupek a branka správně nebyla uznána," uvedla komise v dnešním prohlášení.

"Komise rozhodčích a pravidlová komise však připouštějí, že šlo o velmi hraniční situaci a názor členů obou komisí nebyl zcela jednomyslný. Většina členů obou komisí se však přiklonila k názoru rozhodčího Marka," stojí v prohlášení.

Marek postupoval správně i vzápětí na opačné straně, když nařídil penaltu po faulu Antonína Křapky na Dočkala, z níž Václav Kadlec otočil skóre. "Křapka Dočkala podrazil a rozhodčí v souladu s pravidly nařídil pokutový kop," uvedla komise.

Naopak v úvodu měl Marek udělit mladoboleslavskému Lukáši Magerovi žlutou kartu za zákrok na sparťana Lukáše Marečka, kterému po faulu tekla krev z kolena. "Šlo o tvrdý souboj o balon, kdy hráč Magera při odkopu míče nešetrně v setrvačnosti svého pohybu zasáhl ještě koleno soupeře," vysvětlila komise.

Rozhodčí postupovali v uplynulém kole správně i při vyloučení brněnského Kamila Kopúnka a příbramského Martina Krameše. "V případě skluzu Kopúnka se jednalo o surovou hru, v případě Krameše o surovou hru a šlápnutí na stojnou nohu protihráče," uvedla komise.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.