ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Česká sedmnáctka vyráží na ME s cílem poprat se o postup na MS

Velikost textu:

Praha – Po čtyřech letech se na mistrovství Evropy fotbalistů do sedmnácti let opět objeví i česká reprezentace. Svěřenci trenéra Václava Černého v kvalifikaci na šampionát konaný v Bulharsku ani jednou neprohráli a u Černého moře by se chtěli poprat minimálně o postup na mistrovství světa.

přehrát video
Česká sedmnáctka se sešla před odletem na mistrovství Evropy

Češi v základní skupině narazí na Slovinsko, Německo a Belgii. Do vyřazovací fáze postoupí dva nejlepší celky. "Jedeme tam s cílem uspět. To znamená v každém zápase podat co nejlepší výkon a poprat se o co nejlepší výsledek," prozradil kouč Černý.

Posledního velkého úspěchu v této kategorii dosáhl český tým před devíti lety, kdy sestava kolem Tomáše Necida, Lukáše Váchy a Tomáše Pekharta vybojoval stříbrné medaile.

Mladí reprezentanti si tak vysoké cíle zatím nekladou. Jejich přání je hlavně ze skupiny a boj o podzimní mistrovství světa konané v Chile. "Chceme se prezentovat dobrým fotbalem. Náš cíl je postoupit ze skupiny a probojovat se na mistrovství světa," řekl obránce týmu Marek Richter.

Na šampionátu poprvé od roku 2002 startuje šestnáct celků, které jsou rozděleny do čtyř skupin. Do jihoamerické země se vedle semifinalistů kvalifikují také dva ze čtyř poražených čtvrtfinalistů, kteří si o postup zahrají mezi sebou.

Češi do turnaje vstoupí 6. května duelem se Slovinskem.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.