ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Belgický obránce Mertens z Lokerenu po zástavě srdce zemřel

Velikost textu:
aktualizováno 30. 4. 2015 17:54

Brusel - Belgický obránce Grégory Mertens z Lokerenu, který v pondělním utkání rezervních týmů proti Genku utrpěl zástavu srdce, v nemocnici zemřel. O úmrtí čtyřiadvacetiletého fotbalisty informovaly internetové stránky klubu.

Fanoušci v Belgii vyjadřovali mladému obránci podporu, když byl ještě v nemocnici
Fanoušci v Belgii vyjadřovali mladému obránci podporu, když byl ještě v nemocnici

Mertens zkolaboval po dvaceti minutách zápasu. Nejprve se ho pokoušeli pomocí defibrilátoru oživit doktoři obou klubů, následně i lékaři z přivolané sanitky. Rozhodčí okamžitě utkání ukončil a stoper byl převezen do nemocnice v Genku, kde byl uveden do umělého spánku.

Hráčův stav se však postupně zhoršoval a rodina se po poradě s lékaři rozhodla pro odpojení od přístrojů, které Mertense držely při životě.

"Dnes se stalo něco, co si nikdo nedokázal představit, a příliš brzy se loučíme s Grégorym Mertensem," uvedl klub v prohlášení. "Jsme fotbalový klub, všichni v našem okolí žijí fotbalem, jenže někdy se stane něco, kdy si uvědomíte, že fotbal je jenom sport. Dnes je přesně takový den."

Mertens hrál v Lokerenu od loňského ledna, předtím působil v Cercle Bruggy. V minulosti nastupoval za belgickou reprezentaci do 21 let a na kontě má také několik startů v Evropské lize.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.