ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Jeden fanoušek Dinama byl obviněn kvůli napadení policisty

Velikost textu:
aktualizováno 3. 10. 2008 13:03

Praha - Policisté po čtvrtečním střetu fanoušků Dinama Záhřeb s policií na pražském Staroměstském náměstí obvinili jednoho příznivce chorvatského fotbalového klubu z útoku na veřejného činitele a z výtržnictví. Muž zasáhl policistu dlažební kostkou. Dva fanoušky Sparty začali policisté vyšetřovat kvůli podezření z nedovoleného ozbrojování, protože u nich nalezli pyrotechnický materiál. Znalci budou nyní zkoumat, jestli se nejednalo o výbušninu.

Chorvatští rowdies
Chorvatští rowdies
Otevřít galerii
 • Chorvatští rowdies autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/444/44350.jpg?1222967480
 • Fanoušci Dinama Záhřeb zdroj: badblueboys.hr https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Fanoušci Dinama Záhřeb, vracející se ze čtvrtečního utkání s pražskou Spartou v Poháru UEFA se navíc pokusili časně ráno vyrabovat dvě čerpací stanice v Táboře. Skupinka 19 podnapilých mladíků si z regálů brala bez placení cigarety, pivo, sušenky, hračky a prezervativy.

Při odjezdu chorvatské fanoušky zadrželi policisté z pořádkové jednotky, které přivolala na pomoc obsluha benzínky. Mladíci zaplatili za ukradené zboží a jeden z řidičů dostal pokutu za větší počet lidí v autě. Policisté pak fanoušky doprovodili až na česko-rakouské hranice.

Vše se stalo krátce po 02:00, kdy na dvě benzinové stanice na obchvatu Tábora dorazily dodávky Opel Vivaro a VW Transporter s opilými fandy chorvatského klubu. Uvnitř prodejen pak brali, co jim přišlo pod ruku.

"Na výzvy obsluhy k zaplacení nereagovali a z čerpacích stanic s výsměchem odcházeli," uvedla mluvčí. Obsluha proto zavolala policii. Ta obě dodávky s rozjařenými fanoušky zastavila hned za výjezdem z jedné z čerpacích stanic. "Jejich opileckou agresivitu utlumila přítomnost policejních těžkooděnců," dodal mluvčí. 

Policisté všem fanouškům zkontrolovali doklady a řidiče podrobili dechové zkoušce. Jeden z nich dostal také pokutu, protože v jeho devítimístné dodávce cestovalo deset lidí. Policisté obě auta sledovali až na hranice s Rakouskem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.