ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Po násilnostech v Praze policie vyprovodí chorvatské fanoušky z města

Velikost textu:

Praha - Ještě před rizikovým zápasem Sparty s Dinamem Záhřeb bylo na pražském Staroměstském náměstí zraněno 9 fanoušků a několik policistů. Zhruba 50 nejagresivnějších Chorvatů předvedla policie na stanici. Protože se rvačky očekávali i po skončení zápasu, odešli jako první ze stadionu fanoušci Sparty. Chorvati měli odcházet k autobusům a metru až po nich, přitom je doprovázela policie. V centru Prahy hlídkovali těžkooděnci.

Policista zadržel jednoho z chorvatských fanoušků, kteří v předvečer zápasu Dinama Záhřeb se Spartou Praha vyvolávali konflikty v centru města.
Policista zadržel jednoho z chorvatských fanoušků, kteří v předvečer zápasu Dinama Záhřeb se Spartou Praha vyvolávali konflikty v centru města.

Zhruba 200 chorvatských fanoušků zůstalo v Praze a míří do města, policisté budou situaci nadále monitorovat. Náročná opatření jsou připravena i na noční hodiny, policisté chtějí asi 30 autobusů mířících do Chorvatska doprovázet k hranicím Prahy a následně i po Středočeském kraji. Chtějí tak eliminovat případné konflikty např. na čerpacích stanicích.

Za poslední zhruba dvě hodiny nebyl hlášen žádný konflikt. Po násilných akcích na Staroměstském náměstí, k němuž došlo kolem 18. hodiny, vyslýchá policie zhruba padesátku Chorvatů. Našla u nich totiž různé zbraně: nože, baseballové pálky a drobnou pyrotechniku. Fotbalu se tato skupinka nedočkala, musela totiž vysvětlovat, proč měla tyto předměty u sebe.

Sparta s Dinamem remizovala 3:3, a svou účast na poháru UEFA tak dnešním soubojem zakončila.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.