Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Chorvatští fanoušci napadli policisty na Staroměstském náměstí

Velikost textu:
aktualizováno 2. 10. 2008 21:35

Praha - Praha znovu zažívá bezpečnostní manévry, opět kvůli fotbalovým chuligánům. Dvě stovky chorvatských rowdies napadly v podvečer policisty na Staroměstském náměstí. Přijeli na odvetu pohárového souboje mezi domácí Spartou a Dinamem Záhřeb. Jednoho policistu zranili v centru metropole už v noci. Na samotný zápas se všichni fanoušci nedostali - policie některé z nich zadržela a delší dobu je vyslýchala.

Policie zadržuje jednoho z příznivců týmu Dinamo Záhřeb. Chorvatští fanoušci vyvolali několik konfliktů v Praze už před začátkem zápasu.
Policie zadržuje jednoho z příznivců týmu Dinamo Záhřeb. Chorvatští fanoušci vyvolali několik konfliktů v Praze už před začátkem zápasu.
Otevřít galerii
 • Policie zadržuje jednoho z příznivců týmu Dinamo Záhřeb. Chorvatští fanoušci vyvolali několik konfliktů v Praze už před začátkem zápasu. autor: Jan Třeštík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/444/44360.jpg?1222968247
 • Policista zadržel jednoho z chorvatských fanoušků, kteří v předvečer zápasu Dinama Záhřeb se Spartou Praha vyvolávali konflikty v centru města. autor: Jan Třeštík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/444/44359.jpg?1222968126
 • Chorvatští rowdies hajlují na Staroměstském náměstí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/444/44350.jpg?1222967480

Při příchodu na stadion byli Chorvati velmi hlasití a skandovali nenávistná hesla. Velké riziko přinese konec zápasu, protože po něm by mohlo dojít k větším konfliktů. Do akce je nasazeno zhruba 700-800 policistů.

Fanoušci před zápasem hajlovali, zpívali chorály a byli značně agresivní vůči kamerám. Na Staroměstském náměstí se odpoledne sešlo skoro 200 chorvatských chuligánů. "Fanoušci Dinama Záhřeb patří k nejagresivnějším v Evropě. Naši chorvatští kolegové nás upozornili na to, že jsou běžně ozbrojeni noži," vysvětluje Pavel Reich z protiextremistického oddělení pražské policie. Podle policie hrozí, že se rozvášnění chorvatští rowdies střetnou se sparťanskými fanoušky například na stadionu.

Už před 14 dny v Záhřebu napadli záhřebští chuligáni sparťanskou ochranku. "Může dojít k nějaké provokaci ze strany fanoušků Sparty, ať už transparentem nebo pokusem o revanš, o nějaké napadení," dodává vedoucí protiextremistického oddělení David Janda.

Na chorvatské fanoušky na Staroměstském náměstí dohlíželi po třetí hodině odpoledne policejní těžkooděnci. S identifikací těch nejradikálnějších jim pomáhali chorvatsští kolegové. Chorvati dorazili do Prahy už včera večer. V centru Prahy dokonce 150členné tvrdé jádro fanoušků Dinama zbilo hlídkujícího policistu.

"Policistu napadli tyčí, má zhmožděné rameno a je doma," vysvětluje policejní mluvčí Ladislav Bernášek. Policie po půlnoci agresivní Chorvaty obklíčila na Staroměstském náměstí. Všem zkontrolovala doklady, a pak je propustila.

Policisté zadrželi jednoho z fanoušků Dinama Záhřeb, kteři na Staroměstském náměstí v Praze vyvolávali potyčky s policií ještě před začátkem zápasu se Spartou Praha.
Policisté zadrželi jednoho z fanoušků Dinama Záhřeb, kteři na Staroměstském náměstí v Praze vyvolávali potyčky s policií ještě před začátkem zápasu se Spartou Praha.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.