ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Baroše mám rád, ale disciplinárka je v pořádku, říká Pelta

Velikost textu:

Praha - Předseda FAČR Miroslav Pelta si nemyslí, že by místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr po tvrdé kritice od Milana Baroše ovlivňoval rozhodnutí disciplinárky o výši trestu pro útočníka Ostravy. Současně také prohlásil, že důvěryhodnosti nejvyšší soutěže by prospělo, kdyby komise rozhodčích zveřejňovala tresty pro chybující sudí.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

"Myslím, že nátlak je silné slovo," řekl na Berbrovu adresu Pelta. "Je to místopředseda asociace a to, že podal podnět, je v pořádku. Jeho formulace, ať konají a zastaví Barošovi činnost, je za hranou, ale spíš to vyvolá opačné emoce vzhledem k výši trestu," dodal. "Předseda disciplinárky pan Baček je právník renomované zahraniční firmy, má velké zkušenosti, takže na jeho rozhodnutí, stejně tak jako na postoj ostatních členů komise, to mít vliv nebude," prohlásil Pelta.

"Spíš to bude kontraproduktivní," dodal s tím, že víc mu vadí skutečnost, že se Berbrova zpráva komisi dostala na veřejnost. Baroš po prohře s Plzní na sociální síti Twitter označil českou ligu za žumpu a jako hlavní viníky uvedl Berbra a šéfku rozhodčích Dagmar Damkovou. "Baroše mám rád, ale že jde před disciplinárku, je správné. Nemůžeme o našem fotbale a lize mluvit slovy, jako je žumpa a tak dále," řekl Pelta.

"Baroš může mít pocit jakýkoliv, ale nemůže si myslet, že nám bude dělat ve fotbale revoluci. Liga je produkt, který má nějakou hodnotu. A tohle všechno ji ovlivňuje, sami si tím dáváme vlastní góly," poznamenal Pelta. "Není možné, aby po každém zápase byly podobné výstupy. Každý ví, jak se zachovat, když se mu něco nelíbí. Je to téma pro vedení a vlastníky klubů, aby podávali podněty a stížnosti."

Podle předsedy FAČR je potřeba trend stížností rázně zastavit. "Dívám se na bundesligu a i tam se dělají chyby. Navíc i rozhodčí jsou jenom lidi a žádný z případů na mě nepůsobil tendenčně," řekl Pelta s tím, že hráče by měly v první řadě ohlídat kluby. "Pořádek by měli udělat vlastníci a určit, k čemu se má kdo vyjadřovat."

Pelta je také přesvědčen, že napětí by uvolnila i komise rozhodčích, kdyby zveřejňovala tresty pro chybující sudí. "UEFA má sice opačnou praxi, ale když vidím, jaká je u nás nedůvěra, tak si myslím, že by pomohlo, kdyby se řeklo: Ten dostal trest proto a proto," prohlásil. "Nebudu nikomu nic nařizovat, ale budu o tom s nimi mluvit, situaci by to uvolnilo."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.