ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
SYNOT LIGA

Váchu komentovat nebudu, prohrát jsme si ale nezasloužili, řekl Piták

Velikost textu:

Praha – Po zápase měl, co dělat, aby se nedostal do vážnějšího konfliktu s Lukášem Váchou. Hněv však přešel u Karla Pitáka nakonec ve veliké zklamání. Slavia totiž dlouho sahala po výhře, ale nakonec odešla z derby bez bodu. "Výsledek je pro nás určitě krutý, myslím, že jsme si nezasloužili prohrát," hodnotil Piták utkání.

Karel Piták ze Slavie (vpravo) si kryje míč před dotírajícím Václavem Kadlecem ze Sparty
Karel Piták ze Slavie (vpravo) si kryje míč před dotírajícím Václavem Kadlecem ze Sparty

Zklamání umocňovalo u Pitáka vědomí, že si Slavia v zápase vytvořila celou řadu šancí, které ji mohli přinést i tři body. "Mrzí to hodně. Měli jsme to fantasticky rozehrané, vedli jsme 1:0 a měli jsme v první půli další šance. Bohužel jsme je neproměnili, stejně jako další stoprocentní šanci na začátku druhé půle. Pak už nás Sparta začala přehrávat a v závěru nás potrestala," řekl Piták po šlágru 23. ligového kola.

Slávisté stejně jako v podzimním derby doplatili na to, že neproměňovali gólové příležitosti, kterých měli nečekaně dost. "Věděli jsme, že se do šancí asi dostávat budeme. Minulý týden sice Sparta vyhrála v Hradci 3:0, ale Hradec měl také plno šancí. Věděli jsme, že Sparta má vzadu okénka, ale využili jsme bohužel jen jedno," uvedl pětatřicetiletý středopolař.

"Asi nám chybí větší klid. Minule s Bohemkou jsme taky měli šance, jenže je v poslední době moc neproměňujeme a to nás stojí body," posteskl si Piták.

Sparťané podle něj dokážou skórovat i z ne zcela vyložených šancí. "Jdeme sami na bránu, máme to na malém vápně, to tam musíme dorvat. Lafi (Lafata) z toho dá góly, my bohužel ne. Dá se říct, že jsme je do nějakých stoprocentních šancí ani nepouštěli a bohužel jsme to stejně neuhráli," uvedl Piták.

Připustil, že v závěru už jeho týmu docházely síly. "Sparta dobře drží balon, naběhali jsme toho hodně. Ale je škoda, že prohrajeme ze standardky," řekl smutně Piták, který se po konci zápasu ještě dostal do strkanice se sparťanem Lukášem Váchou. "Váchu vám komentovat nebudu," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.