ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Rozhovory mladých a starších lvíčat

Vydra zpovídal hrdinu semifinále Pospíšila, Čech vzpomínal na Escudého

Velikost textu:
aktualizováno 26. 3. 2015 20:45

Praha  Letos to bude 13 let, kdy česká fotbalová lvíčata vyhrála mistrovství Evropy. Česká televize hráče vítězného týmu zapojila do natáčení rozhovorů s fotbalisty současné jednadvacítky, která se bude snažit tomuto úspěchu na domácím červnovém Euru přiblížit.

přehrát video
Setkání mladých a starších lvíčat: Vydra vs. Pospíšil

Hvězdou turnaje v roce 2002 byl Petr Čech, který dokázal vychytat i finálový penaltový rozstřel proti Francii. "Ironií bylo, že Escudé, který kopal jednu z penalt, myslím, že tu druhou chycenou, byl pak se mnou v Rennes na pokoji na soustředění. To bylo úsměvné," vzpomíná Čech na Juliena Escudého, který později hrál v Ajaxu nebo Seville.

Základem rozhovorů, které se budou vysílat před šampionátem, je vzájemný dialog fotbalistů. Mezi sebou ho vedli třeba i Matěj Vydra a Michal Pospíšil. "Vzpomínáš si na nějaký hezký gól?" ptal se Vydra svého předchůdce. "Pro mě byl klíčový zápas v semifinále proti Itálii, dal jsem dva góly a vlastně rozhodl postupu do fnále," odpověděl jednoznačně Pospíšil.

Unikátní úspěch mládežnické reprezentace docenili hráči postupem doby. "Pořád to považuji za jeden z největších úspěchů kariéry. Změnilo mi to život, odešel jsem do Francie a vše se na mezinárodní scéně rozběhlo úplně jinak," prohlásil Petr Čech.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.