ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Sedmnáctka slaví po čtyřech letech postup na ME

Velikost textu:
aktualizováno 25. 3. 2015 18:55

Tatabánya (Maďarsko) – Čeští fotbalisté do 17 let si v květnu v Bulharsku zahrají mistrovství Evropy. Postup vybojovali v elitní fázi kvalifikace v Maďarsku, kde v přímém souboji o vítězství ve skupině porazili Skotsko 1:0. Gól dal Ondřej Žežulka ze Slavie.

U17
U17

Svěřenci trenéra Václava Černého na turnaji porazili Maďarsko 1:0 a následně remizovali 2:2 s Bosnou a Hercegovinou. Proti Skotsku by jim stačila i remíza, protože v případě shodného bodového zisku by měli větší počet vstřelených gólů.

Český tým postoupil na ME poosmé v historii a poprvé od roku 2011. Šampionát se uskuteční v květnu v Bulharsku a zúčastní se ho poprvé od roku 2002 šestnáct týmů. Dosud to bylo jen osm.

"Účast na šampionátu byla naším velký cílem, ke kterému jsme se dlouho upínali a v přípravě mu obětovali všechno. Jsem hrozně rád, že se to povedlo," řekl trenér Černý pro web fotbal.cz. "Kluci nasbírají další obrovské zkušenosti a porovnají se s tím nejlepším, co je v této věkové kategorii v Evropě k dispozici. Bude na každém z nich, jak s tím vším naloží do budoucna. Měl by to být velký stimul pro jejich další práci," dodal.

Motivací je i postup na mistrovství světa, kam se z ME probojuje šest nejlepších celků. "Na Euru nechceme udělat ostudu. Otevírá se další obrovská příležitost, protože úspěch na mistrovství Evropy může znamenat také postup na mistrovství světa, což si velmi dobře uvědomujeme. To by byla další velká paráda. Pojedeme do Bulharska se vší pokorou, ale také s poctivostí, vůlí a odhodláním," dodal Černý.

Utkání elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 17 let v Maďarsku:

Česko - Skotsko 1:0 (1:0)

Branka: 13. Žežulka. Sestava ČR: Jedlička - Holík, Köstl, Žežulka, Granečný - Král, M. Sadílek - Havlena (60. Vaníček), Lingr (78. Krejdl), Plachý (50. Rezek) - Šašinka. Trenér: Černý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.