ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
SYNOT LIGA

Lafata přiznal simulování. Nejsem na to pyšný, není to můj styl, řekl

Velikost textu:

Praha – V televizním pozápasovém rozhovoru to napřímo neřekl. Po třech dnech ale David Lafata k pádu před penaltou v sobotním ligovém utkání s Teplicemi promluvil. A přiznal, že celou situaci přifilmoval. Třiatřicetiletý útočník reagoval na různé kritické ohlasy v médiích i prohlášení Teplic, které se proti jeho činu i verdiktu rozhodčího Libora Kovaříka ohradily.

Útočník Sparty David Lafata
Útočník Sparty David Lafata

"Všichni viděli, co v sobotu večer předcházelo naší penaltě. Hodně lidí už se vůči mně vymezilo a spousta z nich mě už i odsoudila. Přesto bych chtěl s odstupem dvou dnů sdělit fanouškům Sparty a veřejnosti své stanovisko," uvedl Lafata.

"Ano, pád v pokutovém území Teplic jsem přihrál, přestože mu předcházel kontakt s protihráčem. Uvědomuji si, že to nebylo správné a opravdu na to nejsem pyšný. Lidé, kteří mě dobře znají, vědí, že to není můj styl," uvedl český reprezentant, který nasimuloval pád v poslední minutě a z následné penalty zařídil Spartě výhru 1:0 záložník Bořek Dočkal.

"Moje jednání vyplynulo částečně z frustrace z vývoje důležitého utkání a také z toho, že mi nebyla uznána regulérní branka," připomněl Lafata okamžik z 65. minuty, kdy asistent rozhodčího Robert Hájek chybně odmával ofsajd útočníka Sparty.

Penaltový incident nenechaly bez odezvy ani Teplice. "Jsme přesvědčeni, že žádný ligový fotbalista, reprezentant zvlášť, by se v žádném případě neměl chovat tak, jak David Lafata předvedl v závěru zápasu," uvedl klub. "Věříme tomu, že disciplinární komise a komise rozhodčích tuto událost důsledně prošetří a vyvodí odpovídající závěry, které vyšlou jasný signál, že nesportovní chování do našeho fotbalu nepatří."

Lafatu po přiznání pravděpodobně čeká dodatečný trest. Podobně dopadl už v září 2011, kdy ještě během působení v Jablonci dostal pokutu 30 tisíc korun. V minulosti byli za simulování zpětně potrestáni například také Ladislav Volešák, Jan Chramosta, Václav Pilař nebo David Limberský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.