ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Na konci podzimu hrát MS nechceme. Evropské ligy se budou klidně soudit

Velikost textu:

Barcelona – Jestli se bude hrát mistrovství světa v Kataru 2022 na konci podzimu, jsme připraveni podpořit první kroky proti FIFA. Takovou zprávu vyslala do světa Asociace Evropských profesionálních fotbalových lig (EPFL). Podle předsedy EPFL Frederica Thirieze totiž toto rozhodnutí bude mít velmi negativní dopad na soutěže.

Pohled na katarskou metropoli Dauhá s replikou trofeje pro vítěze MS ve fotbale
Pohled na katarskou metropoli Dauhá s replikou trofeje pro vítěze MS ve fotbale

Šampionát se každé čtyři roky koná v létě. Ve čtvrtek však výkonný výbor FIFA rozhodl, že vzhledem ke klimatickým podmínkám v Kataru bude turnaj přesunut na konec podzimu s finále 18. prosince.

"Jsme velmi zklamaní rozhodnutím FIFA. Bude to mít pro evropské ligy výrazný negativní dopad ze sportovního i finančního hlediska. Jen to ukazuje, že vedení FIFA postrádá dobré vedení, když při svém rozhodování nebere v potaz celý fotbalový svět," prohlásil Thiriez, který je zároveň šéfem francouzské ligy. "EPFL je proto připravena podpořit jakékoli právní kroky, které v budoucnu jednotlivé ligy podniknou," dodal.

Nechápe především to, jak FIFA mohla o tak zásadní věci rozhodnout, aniž by to probrala právě s ligami. "Je nemyslitelné, že nás vynechali ze svého rozhodovacího procesu. Vždyť 75 procent hráčů účastnících se šampionátu je z našich lig. Není nic, co by mohlo zmírnit škody, které toto rozhodnutí způsobilo," řekl Thiriez.

Podle něj se šampionát mohl uskutečnit v květnu, což měl podložené i odbornou studií, kterou zaslal na FIFA. "Nejsme proti turnaji v Kataru, ale proti turnaji v zimě. Snažili jsme se najít řešení a vytvořili studii, která říká, že se mohlo hrát v květnu. Jenže oni to ani neprozkoumali. To je nepřijatelné," prohlásil Thiriez.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.