ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

FIFA ani UEFA neuznávají nové vedení polského fotbalového svazu

Velikost textu:

Curych - Změny, k nimž došlo v pondělí v Polském fotbalovém svazu (PZPN), neuzná Mezinárodní fotbalová asociace FIFA ani UEFA. Ministr sportu Drzewiecki suspendoval celé svazové vedení a dal jmenovat dočasného administrátora. FIFA a UEFA se začaly případem zabývat, a pokud se ukáže, že došlo k porušení regulí, může být Polsko vyřazeno ze všech mezinárodních soutěží.

Logo FIFA
Logo FIFA
Otevřít galerii
 • Logo FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717
 • Výloha s fotbalovými míči autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V dnešním společném prohlášení FIFA a UEFA označují odvolání špiček PZPN za nelegitimní a za právoplatné šéfy polského fotbalu stále považují suspendované vedení. Podle pravidel FIFA je nepřípustné vměšování vlády do řízení fotbalu.

"FIFA a UEFA začnou okamžitě spolupracovat, aby se rozhodly, jaké kroky budou podniknuty v případu PZPN a budoucnosti polského fotbalu," zaznělo z obou organizací. Verdikt nad Polskem by měl padnout na jednání výkonného výboru FIFA, jež je naplánováno na 23. a 24. říjen. Necelé dva týdny předtím se Polsko utká s českými fotbalisty v kvalifikaci o postup na mistrovství světa.

Odvolání vedení svazu v čele s předsedou Michalem Listkiewiczem nařídil arbitrážní tribunál polského olympijského výboru, který o PZPN jednal na popud ministra Miroslawa Drzewieckého. Ten vyčítá dosavadnímu vedení neschopnost vypořádat se s rozsáhlou korupční aférou a chaotické řízení. Komise zároveň jmenovala správcem Roberta Zawlockého.

Ministr Drzewiecki ještě před reakcí FIFA a UEFA uvedl, že se postihu nebojí. O suspendaci vedení totiž podle něj rozhodl nezávislý tribunál, ne on sám.

Polsko má v roce 2012 spolu s Ukrajinou pořádat mistrovství Evropy. Minulý týden jednala UEFA kvůli špatnému stavu příprav i o možnosti, že obě země o turnaj přijdou. Nakonec však organizátoři vyvázli jen s varováním.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.