ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Fotbalisté poletí v únoru do Afriky, v srpnu přivítají Belgii

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová reprezentace zřejmě po letech využije únorový termín k sehrání přípravného zápasu mimo evropský kontinent. Generální sekretář svazu a manažer reprezentace Rudolf Řepka uvedl, že 11. února příštího roku absolvuje národní tým utkání v severní Africe. Konkrétního soupeře hodlá fotbalový svaz oznámit až po potvrzení smlouvy, ale jedná se prý o Maroko.

Trénink české fotbalové reprezentace
Trénink české fotbalové reprezentace
Otevřít galerii
 • Trénink české fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/371/37005.jpg?1219246017
 • Petr Rada autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Naposledy hrál český národní tým přípravný duel v únorovém termínu mimo Evropu v roce 2000, kdy se ještě pod taktovkou Jozefa Chovance zúčastnil turnaje v Hongkongu. Jeho nástupce Karel Brückner časově náročnější cesty mimo Evropu striktně odmítal, a tak se hrálo například před třemi lety ve Slovinsku v patnáctistupňovém mrazu.

Zaplňuje se také termínový kalendář pro další přípravné zápasy v příštím roce. "V červnu by volný termín trenér Petr Rada chtěl využít k duelu, v němž by mohl využít více hráče z ligy, nejspíše proti Maltě. Pro srpnový zápas se blížíme k dohodě s Belgií, půjde o reciprocitu za loňský únorový zápas v Bruselu," uvedl Řepka po dnešním ligovém shromáždění, kde o přípravných zápasech informoval klubové funkcionáře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.