ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Synot liga

Šilhavý: Bude to zápas jara a test, jestli máme na poháry

Velikost textu:

Jablonec - Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý bere zápas se Spartou jako zápas jara i test výkonnosti jeho svěřenců. Jestli chce Jablonec dál pomýšlet na titul či druhé místo zajišťující v této sezoně předkolo Ligy mistrů, musí podle něho bodovat.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý
Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý

Zápas pro Šilhavého bude o to prestižnější, že ve Spartě v letech 2002 až 2005 dělal asistenta a poté vedl B-tým. "Bereme to jako zápas jara. Nechci podceňovat jiné týmy, ale pro mě je to trochu o něco víc. Je to Sparta, velký tým. Očekávám, že přijde hodně lidí, bude to mít skvělou atmosféru a bude to svátek pro Jablonec," uvedl třiapadesátiletý trenér.

Jaroslav Šilhavý: "Byť Spartě nastaly komplikace v obraně, je to pro nás takový test. Sparta je mužstvo evropských parametrů, my tam míříme, chceme tam být, chceme tam hrát. Takže je to takový zápas, který můžeme hrát v létě v kvalifikaci pohárů."

Na konci podzimu prohrál Jablonec s Plzní až gólem v nastavení 1:2 a se Spartou si může ověřit, zda se od té doby posunul. "Řekl bych, že to jde pomaleji. Ta příprava nebyla úplně stoprocentní, protože jsme měli některé zraněné hráče. To nás trošku přibrzdilo, trošku se to zpomalilo. Ale věřím, že to půjde pomalu, ale jistě nahoru," přál si úspěšný kouč.

Plzeň a Sparta jsou podle něj stále ještě trochu dál. "Od Plzně neuplynulo tak dlouho. Sparta i Plzeň mají kádr dlouho pohromadě, tady u nás byla ta přestavba mnohem větší. Sparta a Plzeň jsou pořád lídři ligy a všichni ostatní včetně nás, kteří jsme nejblíže, se jim to budeme snažit znepříjemnit," podotkl Šilhavý.

Věří, že by Jablonec mohl využít absencí ve sparťanské defenzivě. Soupeři totiž chybí tři ze čtyř obránců základní sestavy. "Určitá komplikace pro trenéra Sparty to je. Není to úplně obvyklé, může jim trochu váznout souhra a komunikace. Nicméně si myslím, že v takovém klubu je tolik kvalitních hráčů, že ty absentované nahradí," řekl Šilhavý. "Budeme toho chtít využít, ale zároveň chceme hrát svou hru," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.