ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Krmenčík: Chtěl bych hlavně hrát stabilně v české soutěži

Velikost textu:

Praha Psal se rok 1998, když mu bylo pět let a začínal v Kraslicích poprvé poznávat fotbal. Na své fotbalové cestě pak vystřídal několik tuzemských klubů a na svém kontě má již i mistrovský titul z české nejvyšší soutěže. Dres národního týmu oblékl poprvé v sedmnácti letech a prvního významnějšího úspěchu na mezinárodní scéně by se mohl dočkat právě letos v červnu. Představuje se útočník Dukly Praha a Fotbalových lvíčat, Michael Krmenčík.

Michael Krmenčík
Michael Krmenčík

"Mojí první ryze fotbalovou vzpomínkou bylo, že jsem nestřílel na branku soupeře, ale na vlastní. Chvíli mi to trvalo, než mi to táta vysvětlit a než jsem to pochopil," vzpomíná s úsměvem na své fotbalové začátky. "Za hodně vděčím trenérovi Stanislavu Galisovi ze Sokolova, ten mě na všechno výborně připravil," dodává. V Sokolově pak Krmenčík vydržel až do dorosteneckého věku, když si jej v šestnácti letech vyhlédla Plzeň, kde pak zakotvil až do svých devatenácti let.

V průběhu sezony 2010/11 se dočkal pozvánky do prvního týmu Viktorie a v průběhu dubna poprvé okusil chuť prvoligového pažitu, když zasáhl do závěru utkání s Příbramí, který Plzeňští ovládli jasně 3:0. Do statistik se sice jinak zapsat nestihl, jako součást prvního týmu se však na konci sezony mohl radovat ze zisku mistrovského titulu.

V týmu Viktorie však další příležitost nedostával a v rámci hostování prošel několika dalšími kluby. První z nich byla Čáslav, následovala Vlašim a poté se Krmenčík vydal na svoji nejvzdálenější štaci – do Ostravy. Zde se zabydlel v sestavě místního Baníku a začal pravidelně nastupovat v ligových duelech za první tým. Sedmkrát nastoupil v základní sestavě slezského klubu a gólově se neprosadil, osmý zápas, který zahájil na lavičce, však už znamenal premiérový ligový gól. V dubnu 2014 pomohl gólem porazit pražskou Duklu a jako by tím předznamenal věci příští.

Podívejte se na rozhovor s Michaelem Krmenčíkem (zdroj: FAČR)

přehrát video
Profil Michaela Krmenčíka

Sezonu 2013/14 ještě dohrál v Baníku, kterému pomohl k záchraně v české nejvyšší soutěži. V průběhu léta jej však oslovili zástupci Dukly a Krmenčík se ze Slezska vrátil zpět do Čech, tentokrát do hlavního města, kde na hrotu útoku zasáhl do třinácti duelů podzimní části, ve kterých si připsal dvě branky.

I přesto, že má za sebou již bohaté zkušenosti s mezinárodním fotbalem, když hovoří o svých cílech, je až nápadně skromný. "Kluci v mém okolí si za ty nejvyšší cíle vždycky dávají, že chtějí hrát španělskou nebo anglickou ligu, já jsem to měl vždycky jinak. Chtěl bych hlavně hrát stabilně v české soutěži, a dál se uvidí," říká.

Dres se lvíčkem na prsou poprvé oblékl ve výběru do osmnácti let a od té doby dostával v reprezentačních týmech důvěru. Celkem skóroval v národním týmu již sedmkrát a gólově oslavil i svůj debut v jednadvacítce, za kterou debutoval v listopadu 2013 proti Kypru. Další branku přidal o čtyři dny později do sítě Anglie a naposledy se trefil v podzimním přátelském duelu s Německem. Jeho trefa nakonec znamenala remízu 1:1 v duelu s favoritem celého Eura. A právě na něm Fotbalová lvíčata vyzvou stejného soupeře znovu. Bude u toho úspěšný střelec i tentokrát?

Profil Michaela Krmenčíka
Profil Michaela Krmenčíka
Zdroj: ČT sport, facr.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.