ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fotbalista Polák má natržený stehenní sval, v kvalifikaci bude chybět

Velikost textu:

Brusel - Fotbalová reprezentace se bude muset obejít v kvalifikačním dvojzápase proti Polsku a Slovinsku bez dalšího hráče základní sestavy Jana Poláka, který má natržený stehenní sval. Pondělní vyšetření na magnetické rezonanci potvrdilo, že zranění záložníka Anderlechtu z pátečního utkání belgické ligy proti Standardu Lutych je natolik vážné, že bude muset nějaký čas odpočívat.

Jan Polák
Jan Polák

Web Anderlechtu uvádí, že dobu léčby nelze předem s určitostí odhadnout. Podle reprezentačního trenéra Petra Rady je Polákův start v nejbližších dvou zápasech definitivně vyloučen. "S Honzou jsem osobně mluvil a jeho nominace nepřipadá v úvahu. Bude se nyní léčit pod dohledem klubových lékařů," řekl Rada. 

Trenér nemůže počítat ani s návratem Marka Matějovského, který se zranil počátkem srpna, kdy si obnovil zranění kotníku. "Podle našich informací nebude hrát asi během nejbližšího víkendu. Lékaři se obávají, aby se komplikace nevrátily a léčbu neprodloužily," uvedl kouč, jenž bude při páteční nominaci postrádat tři důležité záložníky. Návrat kapitána Tomáše Rosického se totiž stále odkládá kvůli složité rekonvalescenci po operaci podkolenní šlachy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.