ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Besta byl vyřazen z kádru fotbalistů Brna, nepřijde ani Pospěch

Velikost textu:
aktualizováno 29. 9. 2008 20:31

Brno - Útočník Aleš Besta byl vyřazen z kádru prvoligových fotbalistů Brna. Vedení klubu k tomuto kroku sáhlo poté, co měl Besta v minulém týdnu na tréninku konflikt nejprve se spoluhráčem Markem Střeštíkem a následně i s trenérem Petrem Uličným. Brněnský útok neposílí ani Zbyněk Pospěch, jehož příchod z Artmedie Petržalka prozatím padl.

Fotbalista Aleš Besta
Fotbalista Aleš Besta
Otevřít galerii
 • Fotbalista Aleš Besta zdroj: 1fcbrno.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Brno autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40526.jpg?1221145823

Kouč Bestu nenominoval k nedělnímu utkání s Kladnem. "Besta dostal individuální tréninkový plán. Časová hranice jeho vyřazení z kádru není nijak stanovena," řekl majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.

Besta tvrdí, že ho Uličný fyzicky napadl. "Na tréninku jsem měl ostřejší souboj s Markem Střeštíkem. Nějak to neunesl, tak mi začal nadávat. A do toho přiběhl trenér a chytil mě pod krkem. Tak jsem se sebral a šel do kabiny," řekl hráč MF Dnes. 

Besta má v Brně smlouvu do konce června příštího roku. Klub mu nabídl její prodloužení, to ale fotbalista odmítl. Besta může z Brna odejít buď ještě do konce září, nebo až v zimním přestupním termínu. 

Pospěch zůstane na podzim v Petržalce, jeho plánovaný odchod do Brna se neuskuteční. "Majitelé slovenského klubu se rozhodli, že Pospěcha nyní neuvolní. Jsme ale domluveni, že se k otázce jeho přestupu vrátíme v zimním období," dodal Pros.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.