ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Synot liga

Budějovice odvolaly po prohře s Brnem trenéra Urbana

Velikost textu:
aktualizováno 1. 3. 2015 12:25

České Budějovice - Vedení fotbalistů Českých Budějovic odvolalo po ligové porážce 1:3 s Brnem trenéra Luboše Urbana. Nástupce klub intenzivně hledá a měl by jej představit v úterý. 

Luboš Urban
Luboš Urban

České Budějovice začátek jara nezvládly. Minulý týden utrpěly vysokou prohru 0:6 na hřišti vedoucí Plzně a v sobotu prohrály s Brnem přímý souboj o záchranu. "Úvod do jarní části sezony nám herně a především výsledkově vůbec nevyšel. Okamžitě po skončení sobotního zápasu zasedlo vedení klubu spolu s akcionáři, kteří vyjádřili nespokojenost nad současným stavem. Během jednání došlo k závěru, že tým potřebuje nový impulz," uvedl generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Dnešní pozápasový trénink vedl Vozábal a vedení klubu post hlavního trenéra intenzivně řeší. Složení realizačního týmu pro zbytek sezony hodlají Jihočeši oznámit v úterý ráno, aby oba tréninky vedl už nový kouč.

Sedmapadesátiletý Urban přišel do Dynama loni v lednu, kdy nahradil odvolaného Pavla Hoftycha. Díky skvělé jarní sezoně postoupil s Jihočechy do ligy a na podzim s nimi uhrál osmnáct bodů.

Ke změně na trenérském postu došlo během této sezony už v osmi klubech. Vedle Českých Budějovic také v Plzni, Teplicích, Ostravě, Příbrami, Jihlavě, Liberci a Hradci Králové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.